Україна перейшла на новий рівень у розробці дронів - ексклюзивні подробиці
З початку повномасштабної війни український ринок БПЛА стрімко розвивається: сьогодні відомо про понад 800 розробок у цій сфері, з яких більше ніж 190 кодифіковані відповідно до стандартів НАТО.
Про це "Апострофу" повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Водночас, як уточнили у відомстві, наразі Україна не забезпечує повний цикл виробництва дронів - локалізувати виробництво поки що неможливо через відсутність власної компонентної бази для мікрочипів та камер.
"Найбільша частка важливих складників, таких як мікрочипи, напівпровідники, електроніка, постачається з Тайваню, який є основним світовим виробником цих елементів. Що стосується інших елементів, таких як корпуси, рами, пропелери, то вони можуть виготовлятися в Україні, проте для багатьох інших важливих частин (наприклад, камер та відеопередавачів) вітчизняного виробництва недостатньо, і їх доводиться імпортувати. Власне виробництво камер в Україні не налагоджено, а локалізоване складання є лише незначною частиною процесу", - повідомили у відомстві.
Окрема увага приділяється безпілотникам, здатним знищувати розвідувальні дрони противника.
"У квітні 2024 року defense-tech кластер Brave1 (застосований Мінцифри для розвитку військових технологій - ред.) запустив проєкт із пошуку розробників та інженерів, які створять безпілотник, здатний збивати ворожі розвідувальні дрони. За результатами цього проєкту, більше 30 українських команд мають рішення зі знищення розвідувальних дротів противника та продовжують активно працювати над удосконаленням засобів протидії дронам, близько десятка таких рішень уже працюють безпосередньо на полі бою", - повідомили у відомстві.
Нагадаємо, на тимчасово окупованих територіях росіяни запровадили обов'язковий для школярів курс управління дронами. Як керувати БПЛА вивчають учні 5-6 класів.