Український військовий отримав 5 років тюрми за СЗЧ

Український військовий отримав 5 років тюрми за СЗЧ

Українські суди почали виносити вироки з реальними термінами ув'язнення за злочини, пов'язані з проходженням військової служби.

Як з’ясував "Апостроф", п'ять років позбавлення волі отримав харків'янин, який самовільно покинув військову частину.

У березні 2023 року військовозобов'язаного, відповідно до мобілізаційного плану, зарахували до списків особового складу військової частини, забезпечили всіма видами забезпечення та призначили на посаду сапера інженерно-саперного відділення інженерно-саперного взводу танкової роти військової частини Національної гвардії України.

Як зазначили командири, програму бойової та спеціальної підготовки він опановував на загальну оцінку "задовільно". Матеріальну частину закріпленої за ним зброї знав незадовільно, але користувався нею впевнено.

"Особисто недисциплінований, запізнюється на шикування. До виконання службових обов'язків ставиться безвідповідально. З іншими військовослужбовцями спілкується неввічливо. Своєю поведінкою провокує конфлікти. Не відчуває відповідальності за свої вчинки. Систематично порушує правила носіння військової форми. Професійно розвинений слабо, фізично розвинений слабо, морально-психологічно нестійкий. Висновок: за своїми професійними, діловими та моральними якостями солдат повністю не відповідає займаній посаді", - так його охарактеризували в частині.

Як наслідок, солдат, отримавши відпустку на кілька днів з 17 липня минулого року, пішов у СЗЧ (самовільне залишення частини), оскільки до місця служби не повернувся без поважних причин.

Як з'ясувалося, він не звертався до лікарні, не мав жодних сімейних обставин, які могли б підштовхнути до такого вчинку. Увесь цей час він проводив на свій розсуд удома, аж до 08.04.2024 - до моменту добровільної явки до правоохоронного органу. Його дії було кваліфіковано за ч. 5 ст. 407 КК України, тобто неявка вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем тривалістю понад три доби, вчинена в умовах воєнного стану.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою провину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення. Як пом'якшувальну обставину суд визнав щире каяття, яке полягає у повному визнанні вини обвинуваченим, осудженні своїх дій, наявності почуття жалю за скоєне, розумінні наслідків своїх дій.

Суд постановив - визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України, та призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк п'ять років. Оскільки з початку серпня він перебуває під вартою, цей термін зараховано до строку ув'язнення.

Раніше "Апостроф" писав, що зміни в законодавство про самовільне залишення частини (СЗЧ) суттєво полегшать ситуацію з покараннями військових і навіть допоможуть в деяких інших питаннях служби у війську.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Жовтневе сонячне затемнення: астрологиня розповіла, що зміниться у житті українців

Водіям підказали, як уникнути штрафу у разі зупинки поліцією: хитрість із двигуном

Як зберегти врожай гарбуза правильно: господарі назвали головні правила

Україна може опинитися у блекауті на кілька днів – енергетики назвали реальну загрозу

Хто собі бере те, що йому не положено, буде розплата, - Інна Гнатюк про період з 10 жовтня до 25 листопада

Курці, готуйтеся – з 2025 року сигарети подорожчають: подробиці нового закону

Пончики без цукру: переможниця "Мастер Шеф" дала рецепт смачного десерту

Коли збирати врожай капусти у 2024 році: господині назвали кращі терміни

Не в лоб, а через фланги: експерт пояснив тактику наступу ворога і як їй протидіяти

Мобілізація в жовтні: на кого з нетерпінням чекає ТЦК

«Не можна сидіти на трьох стільцях»: експерт розповів, що чекає на Грузію далі

Фікрет Шабанов заявив, що росія хоче розпаду Туреччини: «Ось чому вона йде до БРІКСу»

Допомога у звільненні та реабілітації військовополонених: нова резолюція ПАРЄ

Нові ціни на м’ясо змушують українців стати вегетаріанцями: які продукти подорожчали найбільше

Відстрочка від мобілізації для догляду за рідними: адвокат пояснив, як її отримати без довідки МСЕК