Українських водіїв чекають нові обмеження на дорозі: що зміниться вже з листопада

Українських водіїв чекають нові обмеження на дорозі: що зміниться вже з листопада

З 1 листопада українських водіїв очікують зміни: на деяких ділянках доріг, де влітку дозволялася швидкість до 80 км/год, обмеження знизиться до 50 км/год. Це пов'язано з завершенням періоду літнього підвищеного ліміту швидкості та переходом на зимовий режим, коли дорожні умови стають менш сприятливими для руху на високих швидкостях.

Про це заявив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький під час телемарафону.

За його словами, йдеться не про зміну Правил дорожнього руху, а про повернення до стандартного режиму, передбаченого пунктом 12.8 цих правил. Ця норма щороку діє в осінньо-зимовий період, коли зниження температури та можливі опади у вигляді снігу, дощу або ожеледиці ускладнюють безпечне керування транспортом.

автомобілі

"Настає зимовий період, який не передбачає інших обмежень швидкості руху", — зазначив Білошицький. Він підкреслив, що для водіїв це не має стати несподіванкою, адже вони зобов’язані знати правила дорожнього руху. З 1 листопада дорожні знаки на окремих ділянках автодоріг у містах, таких як Київ та Дніпро, будуть змінені з 80 км/год на 50 км/год. Це означає, що на ділянках, де раніше дозволялося розганятися трохи швидше, водії знову змушені будуть контролювати швидкість, щоб не отримати штрафи.

Перш за все, зміни стосуватимуться водіїв, які щодня користуються автомобілями, особливо у великих містах. Для них зниження ліміту швидкості означає необхідність додаткової уваги на дорозі, адже більшість таких ділянок розташовані на магістральних дорогах, якими часто користуються мешканці міст для швидкого переміщення з одного району в інший.

Автомобілі

Обмеження швидкості до 50 км/год також може вплинути на час, витрачений на поїздки. Для тих, хто звик швидко добиратися до роботи чи інших місць, це може стати неприємною зміною, адже в результаті дорога може займати більше часу. З іншого боку, у Департаменті патрульної поліції наголошують, що такі обмеження встановлюються не для ускладнення життя водіїв, а для підвищення безпеки на дорогах.

Зима приносить з собою складні погодні умови, що збільшують ризик аварій на дорогах. Низька температура, сніг та ожеледиця можуть значно погіршувати зчеплення коліс із дорогою, збільшуючи гальмівний шлях автомобіля. В таких умовах навіть незначне перевищення швидкості може призвести до непередбачуваних наслідків. Обмеження швидкості в населених пунктах покликані зменшити ймовірність ДТП і зробити рух безпечнішим для всіх учасників дорожнього руху, зокрема пішоходів.

До речі, статистика свідчить, що майже 80% дорожньо-транспортних пригод із пішоходами відбувається саме в містах. І зниження швидкості автомобілів на таких ділянках може значно знизити ризик травмування людей у разі аварій. Олексій Білошицький також нагадав, що 25% таких випадків трапляються на пішохідних переходах, що ще раз підкреслює важливість дотримання обмежень швидкості.

Раніше ми розповідали, що водіям спростили життя: кому не треба здавати на права

Також, аварійка може стати причиною штрафу для водіїв

Поділитися сюжетом

Останні новини

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ

​Війська РФ атакують ЗСУ хімічними боєприпасами: за жовтень було понад 320 випадків