В Україні зростає кількість безхатченків: в чому причина
Повномасштабна війна в Україні призвела до значного зростання кількості безхатченків.
Про це пише The Guardian, спираючись на звіт благодійної організації "Depaul International".
Повідомляється, що майже чверть тих, хто спить на вулицях або в притулках, - ті, кому довелося втекти зі своїх домівок.
Отримані дані підкреслюють серйозні втрати, які завдала війна цивільному населенню України, оскільки понад 3,5 мільйона людей стали внутрішньо переміщеними особами з початку конфлікту. Багато з 6,2 мільйонів українських біженців по всій Європі також ризикують залишитися безхатченками.
Серед опитаних безхатченків, 69% становлять чоловіки, а майже половина — у віці від 18 до 45 років. Колишні в’язні також перебували під особливим ризиком — 31% опитаних.
У виданні зазначають, що жінки та діти отримують більше допомоги – у вигляді громадських притулків, міжнародних програм допомоги та притулку за кордоном – ніж громадяни чоловічої статі віком від 18 до 60 років, яким заборонено залишати Україну згідно із законом про мобілізацію.
Зростаюча кількість бездомних людей обмежила ресурси для найбільш уразливих верств суспільства: наприклад, у Києві діє лише один державний притулок для бездомних, який обслуговує центральну Україну.
Тимчасовий виконавчий директор Depaul Ukraine Анна Скорик висловила думку, що навіть після закінчення війни проблема бездомності зберігатиметься ще багато років.
Раніше ми писали про те, що Рада оборони Харківщини ухвалила рішення щодо примусової евакуації 269 дітей із 29 населених пунктів Куп’янського району.