Від 16 тисяч гривень: у скільки обійдеться захист від мобілізації
Підприємці можуть забронювати своїх працівників від мобілізації, але це не безкоштовно і потребує дотримання певних умов.
В інтерв'ю для "Київ 24" народний депутат Олексій Мовчан розповів про нові правила бронювання для бізнесу, які готуються у рамках законопроєкту.
Основні вимоги для бронювання працівників — це офіційне оформлення співробітників, відсутність боргів, штрафів і порушень податкового законодавства. Депутати хочуть залучити до легальної економіки тих, хто працює "в тіні", і очікують додаткові надходження до бюджету у розмірі 100 млрд грн.
Бронювання буде доступне навіть для підприємств, які не входять до критичної інфраструктури. Однак для індивідуальних підприємців (ІП) умови бронювання поки що невідомі.
Щодо вартості бронювання, працівник має отримувати "білу" зарплату, що перевищує середню по регіону. Наприклад, у Києві це понад 21 тис. грн, а на Полтавщині — більше 16 тис. грн. Бізнесу доведеться заплатити за кожного заброньованого співробітника приблизно 20-30 тис. грн, але ця сума ще уточнюється.
Бронювання працівників від мобілізації — це новий інструмент для бізнесу, який дозволить зберегти ключових співробітників. Однак для отримання такого захисту необхідно відповідати ряду вимог. Незважаючи на певні витрати на бронювання, цей механізм може допомогти підприємцям уникнути кадрових втрат і підтримати розвиток економіки під час воєнного стану.
Раніше ми повідомляли, українських чоловіків випускатимуть за кордон, як отримати дозвіл на виїзд?
"Потребуємо молодих", військовий назвав оптимальний вік для мобілізації- більш детально на Знай.ua.
Нагадаємо,які будуть зарплати військових та мобілізованих з 1 жовтня?