Випускникам 2025 року готують великі зміни: що чекає на школярів

Випускникам 2025 року готують великі зміни: що чекає на школярів

У 2025 році на учнів 4, 9 та 11 класів чекають важливі зміни – вони будуть звільнені від проходження державної підсумкової атестації.

Відповідний законопроєкт внесла на розгляд група народних депутатів у Верховну Раду України. Проте ці зміни ще перебувають на розгляді Комітету з питань освіти, науки та інновацій. Вони набудуть чинності лише після підтримки парламентом та підписання президентом.

Складання НМТ. Фото: Youtube

Державна підсумкова атестація зазвичай є важливим етапом перевірки знань учнів. Однак у 2025 році її скасування має кілька ключових причин. По-перше, у зв'язку зі складною ситуацією в країні, що продовжує впливати на навчальні процеси, влада прагне зменшити рівень стресу для учнів. По-друге, це рішення дозволяє зосередитися на нових формах оцінювання знань, таких як національний мультипредметний тест, який став обов'язковим для вступу до вишів.

За законопроєктом, у 2025 році абітурієнти, що планують вступати до українських університетів, обов’язково повинні будуть складати три предмети: українську мову, математику та історію України. Крім того, їм нададуть вибір четвертого предмета з таких дисциплін: іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія або українська література. Це дасть змогу дітям обрати ті предмети, в яких вони мають найкращі знання та які відповідають їхнім подальшим навчальним планам.

Екзамен

Завдяки можливості складати НМТ за межами України, ці зміни стануть важливою підтримкою для дітей, які тимчасово проживають за кордоном через війну. Як зазначає Оксана Заболотна, керівниця напряму аналізу Центру спільних дій, це рішення допоможе підтримати зв'язок між дітьми та українською системою освіти, а також зберегти людський потенціал країни.

"Можливість скласти НМТ за кордоном стимулюватиме дітей продовжувати навчання в українських школах, навіть якщо вони знаходяться далеко. Це допоможе зберегти зв’язок із рідною системою освіти та підготуватися до подальшого вступу до українських університетів", – додає Заболотна.

Іспит НМТ у 2025 році відбудеться в один день, що спрощує процес організації тестування та дозволяє забезпечити безпеку учасників. Заболотна також зазначає, що завдяки проведенню іспиту в один день зменшаться витрати часу та ресурсів на організацію тестування, що є важливим у нинішніх умовах.

Скасування ДПА дає змогу учням зосередитися на навчанні, не переживаючи через додаткові іспити. Це також полегшить підготовку до НМТ, яке є основним вступним іспитом. Психологічне навантаження на учнів зменшиться, що позитивно позначиться на їхньому емоційному стані та мотивації до навчання.

Раніше ми розповідали, що учням заплатять за успіхи у школі: можна отримувати до 3000 гривень

Також, школярам готують важливі зміни до НМТ: доведеться вивчати нові теми



Поділитися сюжетом

Останні новини

Як виростити в квартирі врожай помідорів: найкращі методи

Освітні пільги для українців: з кого не візьмуть гроші за навчання

Українська бригада відбила масштабний штурм окупантів на кількох напрямках

Росія атакувала Україну вночі 135 дронами

Запрошення України в НАТО: експерт оцінив, які можуть бути нюанси цього рішення

На Закарпатті 16-річний хуліган побив, а потім і поглумився над 62-річною сусідкою

Трамп знайшов винного у вторгненні РФ в Україну

"Хезболла" заявила про перехід до нової фази війни проти Ізраїлю

ПриватБанк зробив важливе попередження: кому треба терміново перевипустити картку

Осінній десерт: як зробити гарбузові "цукерки", які замінять будь-який зефір

РФ здійснила одну з наймасованіших атак дронами по населенню та інфраструктурі України

Хлопчик, який втратив матір на війні, звернувся до Лубінця з проханням "розібратися" з бабусею-злодійкою: забрала всі гроші дитини

У РФ перекинулося вантажне судно

"Є великі проблеми": експерт пояснив, чому не вдається подолати корупцію в Україні

По кишені тільки вода з-під крану: ціни на мінералку та кока-колу наздоганяють елітні напої