Все більше жінок у шахтах та металургійних вишах: як війна змінила ґендерні ролі в Україні

Все більше жінок у шахтах та металургійних вишах: як війна змінила ґендерні ролі в Україні

Через війну в Україні змінюються гендерні ролі: все більше жінок опановують професії, які традиційно вважалися чоловічими. Також серед жінок зростає попит на навчання, перенавчання та розвиток власної справи, тож країна потребує вироблення нових політик щодо зміни корпоративних культур у бізнесі.

Про це говорили на Українському Жіночому Конгресі — публічній національній платформі, яка формує порядок денний із гендерної політики для ВР, уряду, місцевих громад, приватного та громадського секторів і медіаспільноти.

У дискусійній платформі «Бізнес vs Держава. Очікування vs Реальність» взяли участь представниці Метінвесту, «Київстару», благодійного фонду «МХП-Громаді», ДТЕК, ПриватБанку та Gunia Project.

За словами представниці Групи Метінвест Зої Гейнце, історично в гірничо-металургійній промисловості переважають чоловіки, оскільки галузь передбачає фізичну працю та роботу в складних чи небезпечних умовах. У компанії працюють приблизно 30% жінок. І їхня кількість зростає: на гендерному складі Метінвесту позначилася мобілізація, адже близько 10 тисяч чоловіків (майже 17% персоналу) мобілізовано до лав ЗСУ.

Так, нещодавно у компанії з'явилася перша жіноча бригада на шахті в Покровську: жінки керують шахтним обладнанням і дуже пишаються тим, що роблять для підтримки економіки України, каже Зоя Гейнце.

Також у Метінвесті жінки обіймають посади машиністок кранів, електромонтерок, електрослюсарок тощо. «Відсоток жінок, які працюють на підприємствах Метінвесту, постійно зростає. Це дає підстави вважати, що вони готові до нових реалій, готові опановувати нові професії», — сказала Зоя Гейнце.

Вона також відзначила, що збільшується частка жінок, які вирішили навчатися у першому недержавному гірничо-металургійному університеті Метінвест Політехніка: зараз їхня частка вже становить 20%.

Нагадаємо, компанія Метінвест Ріната Ахметова розробила концепцію відновлення країни «Сталева мрія». Вона передбачає готові проєкти на основі prefab-рішень — попередньо виготовлених сталевих елементів споруд. Проєкти оновлених житлових кварталів вже розробили для Маріуполя та Бахмута, перемовини та робота з адаптації ведуться ще з цілою низкою постраждалих громад. Розробляла цю концепцію та керувала етапами її впровадження саме жінка.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Росіяни завдали масованого удару по Запоріжжю: є руйнування та поранені

Блогера Сергія Стерненка оголосили у розшук за ухилянтство - ЗМІ

Як підключитися до 5G в Одесі: названі терміни та способи активувати

Нові правила обміну валюти: що потрібно знати українцям про банкноти

​Харківському палію автівок військових загрожує 10 років тюрми

На суму 15 млн грн: прикордонники понад 1,2 тис. разів відмовились від хабарів

В МОЗ розповіли про ситуацію із захворюваністю на грип, ОРВІ та COVID-19

Міністерство культури "вбухало" 60 млн грн на сайт та Youtube‐канал з нульовою аудиторією через рік після запуску

Газ для українців: у "Нафтогазі" відповіли, чи планується підвищення тарифів

"Дорога смерті": окупант зняв на відео ще одну розбиту колону російської техніки

Скандальній тіктокерці, що висміювала українців під час російського обстрілу, оголосили підозру

​Зеленський анонсував внутрішній План посилення України

Робота і особисте життя: експерт Google дав поради, як змінити свій день

ТЦК розшукує Сергія Стерненка за "ухилянтство"

Польоти з українських аеропортів "Бориспіль", чи "Львів" можуть відновити до кінця січня 2025 року