Краще не ризикуйте: чи може автомобіль спалахнути, якщо ви його заправляєте, не вимикаючи двигун
У літні місяці дуже важливо виявляти особливу обережність при заправці автомобіля. Бензин має тенденцію випаровуватися швидше за більш високих температур, що збільшує ризик займання хмари вибухонебезпечного газу навколо заливної горловини у разі займання від іскри.
Ці іскри часто виникають через проблеми з електропроводкою всередині автомобіля, особливо через несправну проводку або високовольтні проводи, які передають імпульси на кузов. Згодом пошкоджені контакти можуть призвести до витоку електрики на землю, що призведе до локальних коротких замикань і потенційно може спричинити пожежу. Тому перед заправкою необхідно знеструмити автомобіль, вимкнувши запалювання.
Навіть, здавалося б, справний автомобіль може стати причиною займання, якщо залишити його увімкненим під час даної процедури.
У той час як справний автомобіль може не викидати іскор з вихлопної труби або не мати проблем із запаленням, персонал АЗС не може оцінити технічний стан машини на відстані. В результаті правила вимагають, щоб усі транспортні засоби були вимкнені під час заправки, незалежно від віку та технічного стану.
Більше того, варто відзначити, що заводські дефекти також можуть становити небезпеку займання навіть у нових легкових авто. Декілька глобальних відгуків, оголошених китайськими та американськими компаніями у 2021 році, підкреслили поширеність таких дефектів.
Читайте також:
Не кожен автомобіліст здогадається: для чого насправді на водійських дверях ставлять ручку
Щоб не розсохлися за сезон: як правильно зберігати зимові шини та що потрібно знати
Будьте готові до цього: чому автомобіль може погано заводитися в дощову погоду