Радянські іграшки оцінюють у 150 тисяч гривень: за які платять скажені гроші
Вартість залежить переважно від матеріалу, місця виготовлення та стану машинки.
3 цікаві факти про радянські іграшки-машинки
1. Перші радянські іграшки-машинки з'явилися в 1920-х роках, коли радянська влада стала підтримувати масове виробництво дитячих іграшок. Спочатку це були дерев'яні машинки, але з часом вони стали виготовлятися також із металу та пластику.
2. Однією з найвідоміших радянських іграшок-машинок був "Зеніт-Спорт". Ця іграшка була зроблена на основі популярного радянського автомобіля "Зіс-5" і була популярною серед дітей у 1930-40-х роках.
3. У 1950-х роках радянська компанія "Металіст" випустила серію металевих іграшок, які були копіями відомих автомобілів, таких як "Газ-21 Волга" і "Москвич-402". Ці іграшки були надзвичайно популярними.
Скільки коштують радянські іграшки-машинки зараз
Антикварний автоконструктор 50-тих років продають за 18 тисяч гривень. У наборі є унікальні моделі “ЗіМ” та “Турист”. Проте, продавець зазначає, що в останнього відломана та втрачена рамка вікна, а один із моторів не працює.
“Запорожець молоковоз” коштує 28 тисяч гривень. Він виготовлений із металу на Запоріжсталі. Дещо реставрований колишнім власником. Не має поржавінь.
27 тисяч гривень просять за “Залізну вантажівку” 1946-го року. Модель вироблена із металу на невідомому підприємстві СРСР.
Педальна машинка “Стріла-ракета” з алюмінію продається за 80 тисяч гривень. У ній немає керма та переднього колеса. Виготовлена на невідомому заводі СРСР. Добре збережені примірники "Стріла-ракети" можуть бути рідкісними, і колекціонери можуть боротися за їх збереження та збільшення їхньої вартості.
Педальна машинка “Лайка” коштує найбільше з-понад усіх - 150 тисяч гривень. Таку велику вартість пов’язують з тим, що "Лайка" відображає історію радянської епохи. Ці машинки були популярні в СРСР у 1960-1980-х роках, і вони стали частиною культури того періоду. Колекціонери можуть цінувати їх як історичний артефакт. Також ця машинка може бути цінною через свою рідкісність.
Читайте також:
Старі порцелянові “Рибки” можна продати за 10 тисяч гривень: за сервізом якого кольору полюють колекціонери
Радянські килими можна продати за 10 тисяч гривень: за які колекціонери готові платити найбільше грошей
Стару швейну машинку можна продати за 15 тисяч, фото: за чим полюють колекціонери в Україні