Якою буде зима 2024-2025: синоптикиня розповіла, коли вдарять найсильніші морози

Якою буде зима 2024-2025: синоптикиня розповіла, коли вдарять найсильніші морози

Зима 2024-2025 року обіцяє бути складною - енергетики прогнозують можливі блекаути через ворожі обстріли, а синоптики вже складають прогнози на зимові місяці.

Про те, якою буде прийдешня зима і чи будуть сильні морози, розповіла завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Віра Балабух для ZN.UA.

За словами синоптикині, зима 2024/2025 в Україні, як і попередня, може бути теплішою, ніж зазвичай, а середня температура повітря за сезон може перевищити норму на 1–2 градуси.

"Всі світові прогностичні центри одностайні у своїх висновках: температура повітря протягом найближчих місяців як у Європі, так і в Україні залишатиметься аномально високою. Цьому сприятиме як посилення парникового ефекту, так і особливості загальної циркуляції атмосфери, які будуть характерними для цього періоду", - зауважила синоптикиня.

Вона пояснила це тим, що взимку над південною, центральною та східною Європою переважатиме область високого тиску. Теплі повітряні маси, які переміщуватимуться з Атлантики, сприятимуть тому, що температура повітря буде вищою, ніж зазвичай, а зима — теплішою.

"Дуже ймовірно, що в південних областях країни, на Закарпатті, а також на півдні Кіровоградської, Дніпропетровської областей середня за зиму температура повітря буде додатною, коливаючись від 0 до 2˚С. Найнижчі температури ймовірні на північному сході країни й на високогір’ї Карпат. Середні за сезон їхні значення можуть бути від’ємними й коливатись у межах від -3 до -4˚С і нижче", – розповіла Балабух.

За даними NOAA, середньомісячна температура у грудні прогнозується на 1-2 градуси вище за норму. Найбільші погодні аномалії можливі на заході України, в південних областях та на Закарпатті в грудні ще не очікується морозів - середня температура за місяць складатиме 0–2˚С. Найхолодніше в грудні буде на північному сході та на високогір’ї Карпат — від -1 до -3˚С і нижче.

Січень стане найхолоднішим зимовим місяцем в Україні. В 2025 році він може бути на один градус теплішим за кліматичну норму, а його середня за місяць температура може коливатися від +1...-2˚С на півдні до -3 й нижче в північних, північно-східних областях і Карпатах.

У лютому середньомісячна температура також прогнозується на один градус вище проти середніх багаторічних значень у 1991–2020 роках. На півдні країни й на Закарпатті середня за місяць температура повітря буде на рівні +1-2˚С градуси й вище, а на північному сході до -3…-4˚С градусів і нижче.

"Проте на погоду взимку 2024/2025 у північній півкулі може також уплинути циркумполярний вихор і різке стратосферне потепління, ймовірність формування якого зростає. В разі виникнення такого явища ймовірними є потужні затоки арктичного повітря в південні широти, що може спричинити різке зниження температури. Раптові короткочасні похолодання взимку на тлі аномально високої температури повітря можливі й в Україні в разі розвитку таких процесів", - резюмувала синоптикиня.

Як повідомляв "Апостроф", в Україні в зимовий період відключення світла за оптимістичним сценарієм можуть тривати до 12 годин на добу.Про це йдеться у прогнозі експерта Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчука.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Демобілізація в Україні: які зміни чекають військовослужбовців

Коли садити цибулю на зиму для раннього врожаю: лайфхаки господинь

Якщо звернулися за субсидією тільки у вересні: скільки нарахують

Ідеальне тісто для пиріжків без дріжджів: шеф-кухар дала швидкий рецепт

Атака Росії по Львову 4 вересня: зросла кількість жертв удару

Фізичну гру зібралися перетворити на кіберспорт: це навіть не "стрілялки"

В Одесі збільшили компенсацію за генератори для ОСББ: куди треба звертатися

Вікова чи пенсія по інвалідності: українцям пояснили, яку краще обрати

Електроенергія дорожчає: які нові тарифи запровадять у листопаді

Понад 4,7 тис. екозлочинів на $64 млрд: омбудсмен озвучив наслідки війни РФ

ВАКС продовжив ексголові Нафтогазу Коболєву дію обмежувальних заходів до 12 листопада

Які дерева треба обрізати, щоб не втратити врожай: садівники озвучили найкращі поради

День вчителя вчителя в Україні: що дарувати та як планують відзначати

Німеччина запровадила фінансові зміни для українців: доведеться заплатити за безкоштовне

Чоловік хотів відстрочку через інвалідність батька, але ТЦК йому відмовили: вирішувати довелось в суді