Навіщо ЗСУ тримали у Кринках: експерт розповів подробиці складної операції на півдні
Військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан відповів, чи можна говорити про те, що росіяни почали повертати собі ті території, які ми відобразили під час торішнього літнього контрнаступу.
Якщо рубежі, до яких ми дійшли, з географічних причин незручні для оборони, то треба рухатися далі, займати кращі рубежі для оборони, або відступати з деяких позицій, особливо в низовинах, що добре прострілюються.
Це питання тактики, і ним займаються командири оперативного рівня, оперативні групи з напрямків. Залежно від можливостей ці тактичні завдання виконуються або утримуються позиції, або відступають.
«Якщо позиція незручна, то це питання часу, коли ворог витіснить із цієї позиції. Щодо Урожайного склалася така ситуація. Загальний напрямок контрнаступу був у бік Токмака, і зараз вирівнюється лінія фронту на позиціях, зручних для утримання. Найближчим часом ми навряд чи підемо у бік Токмака, доки не підходить достатня кількість техніки» - зауважив експерт.
Він поділився, що у Кринках ситуація складніша. Вихід на лівий берег, створення тактичного плацдарму з військової точки зору має сенс, коли є подальше бачення розвитку цього плацдарму до рівня оперативного та подальшого руху. Майже рік ми тримали лівий берег, утримуючи лише тактичні плацдарми.
Якщо тактичний плацдарм не розширюється, ворог його знищить або витіснить. Це питання тактики та доцільності, і воно має бути поставлене, можливо, пізніше керівництву чи командирам, які приймали рішення про рух на лівий берег. Якщо немає бачення розвитку ситуації, то навіщо це робити? – висловився експерт.