Осінь в Україні буде аномальною: коли чекати похолодання і чи буде "бабине літо"

Осінь в Україні буде аномальною: коли чекати похолодання і чи буде "бабине літо"

Українські синоптики прогнозують, що осінь 2024 року в Україні буде сухою і теплою. Ба більше, дуже ймовірно, що цьогорічна осінь потрапить до трійки найтепліших за останні 50 років.

Про це розповіла завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України Віра Балабух в інтерв'ю 24 Каналу.

За даними розрахунків провідних українських прогностичних центрів, середня температура повітря за сезон може бути вищою на 2 градуси, порівняно з останніми десятиріччями, і складатиме від +13 – +14 градусів на півдні країни до +10 в північних та північно-східних областях.

"Найтеплішою з 1961 року в Україні була осінь минулого року. Середня за сезон температура повітря була на 2,4 градуса вищою за її середні багаторічні значення у 1991 – 2020 роках і перевищила на 0,02 градуса середню за сезон температуру у 2020 році. Очікується, що в цьому році осінь може бути на 2 градуси вищою та теплішою за кліматичну норму. То ж дуже ймовірно, що цьогорічна осінь, якщо й буде не найтеплішою, то потрапить до трійки найтепліших за останнє півсторіччя", - розповіла метеорологиня.

За словами Балабух, осінь в Україні буде не лише теплою, а й досить посушливою, тож нас чекає "золота осінь".

"Вересень у цьому році може бути на 2 – 3 градуси теплішим за кліматичну норму. Максимальна температура повітря протягом першої декади майже на всій території України перевищуватиме +25 градусів, а в окремих регіонах навіть +30.

Поступово температура повітря знижуватиметься, але залишатиметься досить високою. Середня за добу температура буде, ймовірно, вищою за +15 градусів – межу метеорологічного літа. То ж дуже ймовірно, що вересень у цьому році буде переважно типовим літнім місяцем", - додала Балабух.

Однак, за її словами, в Україні, як і раніше, спостерігаються аномальні температури.

"На жаль, протягом останніх років в Україні відмічається тенденція не лише до підвищення температури повітря, а й до зростання посушливості. Зростає максимальна тривалість бездощового періоду, яка в окремих регіонах може вже сягати 2 місяців і більше. Оскільки це супроводжується аномально високою температурою повітря і ґрунту, то приводить не лише до атмосферної, а й ґрунтової й гідрологічної посухи, зростає тривалість періоду з надзвичайною пожежною небезпекою", - пояснила метеорологиня.

Також Балабух дала прогноз, якими будуть жовтень і листопад.

"Жовтень в Україні також буде теплим, а середня за місяць температура повітря може бути на 2 градуси вищою за кліматичну норму і коливатиметься від +9 градусів на північному сході до +13 градусів і вище на півдні. У листопаді середня за місяць температура повітря може бути на 1 градус вищою за норму, а кількість опадів – у межах норми", - зауважила науковиця.

А от "бабине літо" ще здивує - не виключено, що його періоди прийдуть... взимку.

"Перш ніж говорити про те, коли прийде "бабине літо", потрібно дочекатися спочатку приходу осені, – коли середня за добу температура повітря опуститься нижче +15 градусів.

Але, як ви уже помітили, короткочасні періоди з літньою температурою в холодний період, які називають "бабиним літом", ми спостерігаємо не лише восени, а й весною. Так, у кінці березня – на початку квітня цього року максимальна температура повітря на Заході й навіть у столиці сягала понад +25 градусів. Нерідко такі періоди "бабиного літа" спостерігаються уже навіть взимку.

То ж можна бути певним, що і в цьому році до нас "бабине літо" завітає ще не раз і не лише восени", - резюмувала Балабух.

Нагадаємо, на наступному тижні з 16 по 2 вересня Україна опиниться в зоні впливу холодного атмосферного фронту - в західних областях температура впаде до +9 +10 градусів.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ

​Війська РФ атакують ЗСУ хімічними боєприпасами: за жовтень було понад 320 випадків