В Міндовкіллі оновили інформацію щодо забруднення води в Сеймі та Десні
В Міндовкіллі повідомили оновлені дані щодо ситуації на річках Сейм та Десна. Переміщення забруднення у Київській області не фіксується, на Сумщині зберігається коливання показників якості води. В Чернігівській області зберігається покращення якості води р. Сейм.
Про це інформують в Telegram-каналі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Для Київської області в Міндовкіллі повідомили втішний прогноз - забруднення води не спостерігають:
"21 вересня переміщення забруднення у Київській області не фіксується. Спостерігаються незначні ознаки забруднення між с. Літки та с. Рожни. Якість води на річці Десна у місцях водозаборів у місті Києві та Броварах у межах норми. Всі показники - на рівні попередньої доби".
Зауважують, що технологічна схема Деснянської водопровідної станції, за даними Київводоканалу, цілком здатна впоратись із водопідготовкою та забезпечити стовідсоткову відповідність водопровідної води чинним нормам Державним санітарним нормам та правилам.
Показники у річці Сейм на Сумщині протягом доби дещо коливалися:
"Щодо річки Сейм, на Сумщині за добу спостерігається коливання показників якості води: покращення фіксується по пункту с. Чумакове, проте в пунктах с. Пруди та с. Мутин спостерігається погіршення".
На Чернігівщині зберігається покращення якості води р. Сейм. Всі досліджувані показники - у межах норми крім марганцю в пункті м. Батурин.
"Результати вимірювань проб води р. Десна на Чернігівщині свідчать, що якість води покращилась у всіх пунктах. Розчинений кисень - у межах норми. Всі досліджувані показники - у межах нормативів", - йдеться у повідомленні міністерства.
За результатами вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин проб води річок Сейм та Десна у Чернігівській області, перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявили.
Як повідомляв раніше "Апостроф", забруднення, через яке на Чернігівщині спостерігали потемніння води та масовий замор риби, виявилося через скидання Росією шкідливих речовин у річку з відстійника цукрового комбінату.