Втрата першого F-16: військовий експерт пояснив, чому так сталося
Про це він розповів у своєму блозі.
«На жаль, не навчилися ще воювати так, щоби не зазнавати втрат. Взагалі війна – це така погана річ, підла штука, яка приносить страждання, втрати, руйнування. Ось що вона приносить. Немає там нічого романтичного, красивого, хорошого», - зазначає Олександр Мусієнко.
Найбільша втрата, стверджує він, - це пілот, бо це людина, яка вміла керувати F-16, і проблема з новою авіацією у нас полягає саме у браку пілотів, а сам літак – це нічого страшного, нам дадуть ще. До того д, додає експерт, не тільки Україна не навчилася воювати без втрат, цього не вміє ніхто у світі.
Принагідно він згадує війну у Перській затоці, коли США втратили в Іраку і Кувейті 40 літаків, 28 із яких саме від дій супротивника, 23 гелікоптери, 5 із яких від дій супротивника. І це, підкреслює він, була коаліція потужних країн НАТО, і навіть їхню авіацію противник зміг знищити.
«І коли це все відбувається у небі (ред. – масовані обстріли України з боку рф), я поставлю питання будь-якому американському військовому, будь-якому британському, будь-якому французькому, німецькому, будь-кому, учасникам коаліції війни у Перській затоці: «А що ж тоді відбувалося у небі і як сталося так, що, маючи тотальну перевагу, війська коаліції втратили літаки і гелікоптери?», - підсумовує Олександр Мусієнко.