Антени, діапазони та гігабітні порти: як обрати хороший Wi-Fi роутер для квартири
Фахівці, які займаються встановленням мережевого обладнання в багатоквартирних будинках, розповіли, що раз на 5-7 років Wi-Fi роутер необхідно змінювати на сучасний - ці правила диктує нам технічний прогрес.
Наприклад, частота 2,4 ГГц, на якій працює більшість подібних пристроїв, вже сильно зашумлена - дуже багато перешкод погіршують роботу Wi-Fi роутерів.
Давайте розберемося у функціях Wi-Fi роутера, які справді потрібні. Допомогти з інформацією погодились майстри одного із українських інтернет-провайдерів.
Сучасні стандарти Wi-Fi
Відмінно, якщо роутер підтримуватиме стандарт 802.11ax - Wi-Fi 6. Цей стандарт забезпечує високу швидкість (до 11 Гбіт/с), а також підтримує OFDMA та покращену версію MU-MIMO. OFDMA розбиває кожен канал зв'язку на підканали, тим самим забезпечуючи якісну роботу безлічі пристроїв, а MU-MIMO дозволяє одночасно спілкуватися з іншими пристроями під час передачі та прийому даних.
Два діапазони
Як вже було написано вище, багато пристроїв поки що працюють на застарілому 2,4-гігагерцовому діапазоні. Новий роутер повинен вміти працювати як частоті 5 ГГц, і на частоті 2,4 ГГц. Це потрібно, щоб маршрутизатор міг підтримувати навіть морально застарілі девайси, які працюють на 2,4 ГГц.
Гігабітні порти
Буде більшим плюсом, якщо Wi-Fi роутер підтримує гігабітні порти Ethernet. Навіщо це потрібно? Ну, наприклад, підключити до роутера пристрій NAS для зберігання файлів, відео та музики.
Чим більша швидкість порту, тим швидше буде передача файлів. А якщо ви граєте на ПК в онлайн-ігри або ведете прямі трансляції, швидкість дуже важлива. До того ж, сучасні комп'ютери вже можуть мати 2,5-гігабітні Ethernet-порти.
Декілька антен
Що більше антен у Wi-Fi роутера, то краще покриття він забезпечить. Наприклад, роутер із однією антеною не підійде для великої квартири, а лише для невеликого приміщення. Роутер без антени взагалі буде гіршим варіантом - в ньому антена розміщена всередині і не забезпечує високу якість зв'язку.
Якщо у вас велика квартира, то роутер потрібно вибирати з чотирма і більше антенами. Варто розуміти, що, можливо, одного роутера на великий будинок або квартиру може не вистачити - у цьому випадку необхідно використовувати другий маршрутизатор або точку доступу для організації мережі.
SIM-карта та USB-порт
Якщо домашній інтернет часто зникає, тут виручить роутер з можливістю встановлення симкарти. Якщо сигнал пропав, то маршрутизатор миттєво переключиться на мобільний зв'язок. Тут варто розуміти, що за тариф потрібно буде платити мобільному оператору і швидкість буде набагато нижчою, ніж за звичайного з'єднання.
А ось якщо роутер має USB-порт, то можна до нього підключити флешку або зовнішній жорсткий диск – залежно від моделі роутера можна його перетворити на сховище файлів, до яких потрібно отримати швидкий доступ з будь-яких пристроїв.
Також, ваша техніка цього не переживе: які прилади не можна вимикати з розетки.