Як почистити динаміки в смартфоні, якщо звук став гіршим: корисні поради
Неважливо, дорогий у людини смартфон або дешевий, у будь-якої можуть виникнути проблеми з динаміком. Справа в тому, що після тривалих телефонних розмов верхня частина смартфона в районі розмовного динаміка покривається жирними слідами. Частина цього забруднення може потрапити у динамік, що з часом однозначно призводить до зменшення гучності звуку. Крім того, звук із динаміка може стати спотвореним або взагалі зникнути. Стало відомо, як вирішити цю проблему.
Як виявилось, проблеми з динаміком на смартфоні можуть бути різними, однак у більшості випадків вони вирішуються за допомогою простих дій.
Наприклад, перш ніж використовувати засоби для фізичного чищення динаміка, варто переконатися, що проблема насправді полягає в апаратній несправності.
Наприклад, проблема може бути пов'язана просто з налаштуваннями звуку. Таким чином, в першу чергу перевіряється, чи не ввімкнено режим "Без звуку" або "Вібрація", а також потрібно перевірити встановлену гучність звуку.
Далі потрібно перейти в налаштування та перевірити, чи не підключено телефон до бездротового аудіопристрою, наприклад навушників.
Крім того, збої в роботі динаміка можуть бути пов'язані з несумісністю програми з пристроєм або конфлікт між програмами. Спробуйте оновити програму або перезавантажити пристрій, щоб усунути можливі програмні збої.
Якщо ж гучність на максимумі, навушники не підключені, сигнал оператора максимальний і жодних інших проблем немає, можна сміливо переходити до очищення.
Важливо!
Забезпечте безпечність процедури, вимкнувши пристрій перед початком процедури чищення. Від'єднайте смартфон від мережевого блоку живлення та Power Bank.
- Візьміть якусь щітку з м'якою щетиною, наприклад, дитячу.
- Поставте свій смартфон на бічну грань, будь-яку горизонтальну поверхню.
- Не натискаючи на динамік, акуратними рухами зчищайте бруд зверху донизу, періодично здуваючи його.
- Повторіть ці дії кілька разів.
Важливо!
- У жодному разі при очищенні динаміка не можна використовувати стиснене повітря у балонах. За допомогою нього можна задути бруд ще глибше.
Після завершення чищення необхідно протерти корпус телефону серветкою або спеціальним засобом для оргтехніки.
У випадку серйозного забруднення, якщо бруд присох та не усувається щіточкою можна спробувати використати спирт на щітці або бавовняну паличку для більш ефективного очищення.
Самостійне чищення динаміків смартфона: застереження та помилки:
- уникайте використання гострих предметів, такі як голка чи зубочистка, адже вони можуть пошкодити динамік;
- не використовуйте різні рідини. Промивання рідиною динаміка може спричинити коротке замикання або призвести до корозії внутрішніх елементів;
- уникайте надмірного тиску під час чищення;
- не використовуйте агресивні хімікати, що можуть призвести до незворотного пошкодження мобільного пристрою.
До речі, досить часто проблема зі звуком може бути пов'язана з водою, яка потрапила до динаміка. У цьому випадку можна спробувати висушити смартфон, використовуючи суху тканину або фен на низькій потужності.
Використовуйте програми для чищення
Існують також спеціальні програми, які можуть допомогти покращити якість звуку на смартфоні без необхідності розбирання пристрою або фізичного чищення динаміка.
Програми, які пропонують "чистий" динамік або за допомогою спеціально створеного звуку, який виштовхує пил, включають: Wave Clean, Speaker Cleaner, Fixmyspeakers, їх і не тільки ви можете знайти в Google Play або App Store.
Перед використанням програми для очищення динаміків телефону встановіть регулятор гучності на максимум і покладіть смартфон екраном вниз на рівній поверхні.
Як очистити динаміки за допомогою звуку та спеціальних програм на Android:
- Відкрийте "Звукові налаштування" у меню "Налаштування".
- Виберіть "Звук" та виберіть "Динамік" .
- Відтворіть звук на максимальній гучності. Вібрації можуть допомогти видалити пил з динаміка.
Якщо жодне з рішень не допомогло вам відновити роботу динаміка на пристрої Android, можливо, проблема пов'язана з апаратним дефектом. У такому випадку рекомендується звернутися до сервісного центру для діагностики та ремонту.
Читайте також:
Що робити, якщо смартфон не вмикається: прості способи вирішити проблему
Як дізнатися, чи є на вашому смартфоні віруси та видалити їх назавжди: дієві методи
Як розблокувати смартфон, якщо ви забули пароль або графічний ключ: найкращі способи