Як виявити програми, через які ноутбук почав гальмувати: коротка інструкція
Якщо ваш ноутбук раптом почав повільніше працювати, довго завантажує сторінки або запускає ігри, цілком можливо мова не в критичних помилках системи, а в багатьох запущених фонових програмах. Тоді, як виявити програми, що впливають на швидкість роботи комп'ютера, і позбавитися проблеми?
Перший і найчастіше найефективніший спосіб — перезавантаження комп'ютера. Часто це допомагає одразу виправити ситуацію. Причина в тому, що після перезавантаження активними залишаються лише базові програми, звільняючи пам'ять та зменшуючи навантаження на диск та процесор. Однак згодом вони можуть запуститись знову.
Ми згадали про перезавантаження, хоча воно здається очевидним, тому що деякі новачки не вимикають ноутбуки протягом тижнів. Для них ця порада буде корисною.
Причиною зависання можуть бути месенджери, ігрові клієнти, музичні програми та інші програми, які завантажуються разом з Windows. Їх можна вимкнути через диспетчер завдань. Після вимкнення непотрібних програм перезавантажте комп'ютер.
Якщо комп'ютер все ще гальмує, можна спробувати знайти причину диспетчера завдань. Перейдіть на вкладку "Процеси" та перегляньте, які процеси навантажують систему. Якщо якийсь процес використовує багато ресурсів, можна спробувати завершити його. Кожен процес можна за назвою вбити в пошуковій системі і дізнатися, що він робить для системи.
Також варто звернути увагу на можливі оновлення системи або заплановані завдання антивірусу, які можуть спричинити гальма. У таких випадках можна призупинити оновлення або сканування на більш зручний час.
Читайте також:
Як продовжити час роботи ноутбука, якщо немає світла: корисні лайфхаки
Ноутбук раптово вимкнувся і більше не включається: 3 кроки для вирішення проблеми
Що робити, якщо ноутбук завис: головні причини та як діяти.