Сахара колись була зеленою: вчені виявили цікаві наскельні малюнки, яким 4 тисячі років. Фото
Африканська пустеля Сахара колись була зеленою та родючою. Про це свідчать наскельні малюнки, які знайшли археологи.
Про це розповідає Аncient origins.
Читайте також: Біля Везувія знайшли загублену віллу знаменитого римського імператора: фото
Дослідники виявили у пустелі наскельні зображення худоби віком понад 4000 років: 16 нових пам’яток наскельного мистецтва на схід від суданського міста Ваді-Халфа, в одній із найбезлюдніших частин Сахари. Ця територія майже не має опадів.
Майже всі ці пам’ятки наскельного мистецтва мали одну спільну рису: зображення великої рогатої худоби у вигляді самотньої корови або частини більшого стада. Велика рогата худоба потребує великої кількості води та пасовищ, і сьогодні вона швидко загине в такому забитому піском середовищі.
Тема великої рогатої худоби в стародавньому наскальному мистецтві є одним із найважливіших доказів минулої епохи "зеленої Сахари".
Археологічні та кліматичні польові дослідження по всій Сахарі, від Марокко до Судану та всюди між ними, проілюстрували повну картину регіону, який раніше був набагато вологішим.
Кліматологи, археологи та геологи називають цей період "африканським вологим періодом". Це був час посилення літніх мусонних опадів на всьому континенті, який почався приблизно 15 000 років тому і закінчився приблизно 5 000 років тому.
Ця "зелена Сахара" є життєво важливим періодом в історії людства. У Північній Африці саме тоді почалося землеробство та одомашнення худоби.
Раніше "Апостроф" писав про найбільшого в історії динозавра.
- Вас може зацікавити:
В Німеччині археологи натрапили на могилу "зомбі", якій понад 4,2 тисячі років. Фото
Знайдене в болоті тіло розкрило вбивство 2400-річної давнини: таємниця людини з Толлунда, фото
В Греції розкопали храм богині Артеміди, якому 2,7 тисяч років: знайдені артефакти вразили навіть вчених, фото