Що робити, якщо ноутбук видав помилку і не запускається: як вирішити проблему самостійно
Чому виникає помилка при повторному завантаженні ноутбука та як її виправити? Іноді після завершення роботи та спроб увімкнути ноутбук повторно через якийсь час може виникнути помилка, що призводить до обриву завантаження. У таких ситуаціях важливо визначити причину проблеми та вжити заходів для її усунення.
Якщо система навіть не починає завантажуватись
У таких випадках екран з логотипом операційної системи не з'являється, а замість нього відображається чорне тло з різними помилками.
Вимкніть периферійні пристрої
Система може не завантажуватися через несправність одного із підключених пристроїв. Спробуйте від'єднати накопичувачі USB, картридери, принтери, сканери, камери, мікрофони та іншу допоміжну техніку. Після вимкнення перезавантажте комп'ютер. Якщо це не допомагає, тимчасово вимкніть клавіатуру та мишу, а потім знову натисніть кнопку перезавантаження.
Перевірте статус завантажувального диска
У BIOS (програмне забезпечення, що управляє завантаженням операційної системи) могли збитися налаштування завантаження. Перезавантажте комп'ютер і перейдіть до параметрів BIOS. Знайдіть розділ Boot (Меню завантаження) і переконайтеся, що диск із системними файлами Windows вказано на першому місці у списку завантаження. Якщо ні, пересуньте його на верх. Збережіть зміни та перезавантажте комп'ютер. Після цього проблема може бути усунена.
Скиньте BIOS
Якщо попередні дії не допомогли, можливо, в системі стався серйозніший збій. У такому разі виконайте скидання BIOS. Після цього файли на накопичувачах та налаштування Windows залишаться недоторканими, але вам доведеться зайти в BIOS і налаштувати параметри часу та дати заново.
Якщо завантаження починається, але Windows зависає, перезавантажується або з'являється синій екран
Завантаженням Windows можуть заважати некоректні оновлення, помилки в драйверах, а також сторонні програми та віруси.
Спробуйте запустити систему у безпечному режимі. Він активує лише базові компоненти Windows без зайвих драйверів та програм. Якщо проблема в останніх, система запуститься і ви зможете її почистити.
Якщо нічого не допомагає, можливо, пошкоджено системні файли Windows. Скористайтеся засобами відновлення Windows, щоб спробувати їх відновити.
Якщо засоби відновлення не допомагають, залишається інсталювати Windows за допомогою інсталяційного диска або флешки. У процесі всі дані на системному диску будуть видалені, проте операційна система, швидше за все, запрацює.
Читайте також:
Як продовжити час роботи ноутбука, якщо немає світла: корисні лайфхаки
Ноутбук раптово вимкнувся і більше не включається: 3 кроки для вирішення проблеми
Що робити, якщо ноутбук завис: головні причини та як діяти.