У Чилі розкопали табір мисливців-збирачів, які жили 12 тисяч років тому: фото
Лікар Рафаель Лабарка з Папського католицького університету Чилі та його колеги виявили стародавній табір мисливців-збирачів, датований пізнім плейстоценом, віком 12 440-12 550 років.
Про це пише Sci.news.
Читайте також: В Єгипті знайшли розкішну гробницю першої жінки-фараона: знахідці близько 5 тисяч років
У районі озера Тагуа-Тагуа в центральній частині Чилі відомо безліч археологічних пам'яток, які є одними з найраніших відомих людських поселень в Америці.
На цій ділянці, яка отримала назву Тагуатагуа 3, представлені викопні останки гомфотера, що вимерлого родича слонів.
Відмітини на кістках, а також кам'яні знаряддя та інші свідчення вказують на те, що Тагуатагуа 3 є тимчасовим табором, створеним для обробки великого трупа.
Протягом короткого періоду використання табору проводилися інші види діяльності, включаючи переробку інших продуктів харчування, про що свідчать додаткові обвуглені останки рослин і дрібних тварин, таких як жаби та птиці.
Копалини насіння кактуса і шкаралупа пташиних яєць дозволяють припустити, що цей табір був заселений саме в посушливий сезон.
Цей район був ключовим місцем на маршрутах мобільних спільнот того часу, і в часових таборах могли проводитися регулярні зустрічі між цими мобільними групами.
Подальші дослідження цього багатого археологічного регіону продовжать давати уявлення про стратегії пересування та існування давніх людей у Південній Америці.
Раніше "Апостроф" розповідав, що археологи дізналися, для чого пиляли зуби і деформували черепи вікінги.
- Вас також може зацікавити:
У Британії знайшли скульптуру, віком 1800 років
В Греції розкопали храм богині Артеміди, якому 2,7 тисячі років: знайдені артефакти вразили навіть вчених
Вчені знайшли затонулий корабель "Нимезида", який зник понад 100 років тому