У Польщі знайшли цікавий середньовічний аксесуар для одягу у вигляді людини: фото
У Польщі жителі натрапили на дивовижну знахідку. Виявили унікальний середньовічний аксесуар для одягу у вигляді фігурки людини.
Про це повідомляє The history blog.
Читайте також: На цьому місці міг бути велелюдний ринок: археологи натрапили на древні поселення вікінгів в Норвегії, фото
Як зазначається, рідкісну середньовічну петлю для поясу, куди вішали ключі чи гаманець, виявили у Поморському воєводстві на північному заході Польщі. Примітно те, що це одна з 15 відомих петельок такого типу, і єдина з них, яку вдалося знайти у Польщі.
Натрапив на знахідку металодетектор Даміан Томчик, який сканував територію за погодженням з місцевими органами охорони спадщини.
Відомо, що бронзова фігурка має висоту у 2,2 дюйма. Вона зображує антропоморфну фігуру з руками на стегнах. Вони утворюють круглі виїмки з обох боків тулуба. Також діагональні, горизонтальні та вертикальні розрізи на поверхні фігурки показують драпірування туніки, характерну для періоду пізньої готики. Фігура стоїть на округлій фігурі з отвором, де мали б висіти ключі чи гаманець, чи мішечок для милостині. Через відкрите прямокутне кріплення позаду протягувався пояс.
За словами фахівців, такий тип ремінної петлі виробляли в південній Німеччині баварські майстри, ймовірно, у Нюрнберзі, який був центром виготовлення бронзи з 14 століття. З уцілілих екземплярів 12 з них знайшли в Німеччині, більшість - у Баварії.
"Чоловік передав артефакт до Кам’янського музею історії землі, у колекції якого є дві пізньосередньовічні бронзові петлі для пояса, одна з яких має подібні хрестики для одягу та отвори для рук. Цей нещодавно знайдений екземпляр більший і в кращому стані", - додає портал.
Раніше ми також розповідали про бронзову "руку" з написом майже зниклою васконською писемністю.
- Вас також може зацікавити:
В Болгарії знайшли рідкісний медальйон римського імператора Каракалли: як виглядає знахідка
На острові Пасхи знайшли невідомий вид писемності: чим унікальний
Шукатимуть могилу гетьмана Сагайдачного: в київській "Могилянці" проведуть масштабні дослідження