В Китаї розкопали 5-тисячолітню гробницю, яка може належати першому царю

В Китаї розкопали 5-тисячолітню гробницю, яка може належати першому царю

Археологи виявили надзвичайно велику гробницю на місці поховання епохи неоліту в провінції Хенань, що у центральному Китаї. Споруда з нефритовими прикрасами та іншими ознаками багатства свідчить про те, що руїни могли бути столицею доісторичного царства, а похований в ній його правитель.

Про це повідомляє South China Morning Post.

Розкішна і масивна гробниця, зведена 5 тисяч років тому, була розкопана в руїнах Ванчжуан в Йончен в центральному Китаї. Схоже, що ця могила була місцем останнього спочинку царя невідомого доісторичного суспільства, що додатково підтверджується відкриттям на цьому місці понад 350 артефактів.

Дослідники вважають, що це відкриття вказує на те, що руїни Ванчжуан, ймовірно, були столицею доісторичного царства, а не просто звичайним поселенням.

Сама гробниця має розміри від 4,52 до 4,8 метрів у довжину та 3,47-3,68 метрів у ширину, в ній є як внутрішня, так і зовнішня труна. Попри завдані пошкодження, гробниця містить велику кількість похоронних предметів: понад 100 шматків кераміки, майже 200 маленьких нефритових прикрас, інструменти з кістки та останки тварин, у тому числі нижню щелепу свині (що означає багатство).

"Нещодавно виявлена гробниця може належати правителю такого роду складного суспільства в західній Хенані. У китайській археології ми називаємо ранні складні суспільства близько 5000 років до теперішнього часу архаїчними державами. Це одна з найбільших гробниць того періоду з великою кількістю артефактів, включаючи понад 200 керамічних посудин для бенкетів і нефритових прикрас. Керамічні посудини демонструють елементи зі східних, південних і західних регіонів, що вказує на інтенсивну взаємодію з іншими складними суспільствами", – заявив Лі Сіньвей, професор Інституту археології Китайської академії суспільних наук.

У минулому гробниця також зазнала серйозних пошкоджень. Останки власника гробниці були вивезені, а багато найбільш значущих артефактів були пограбовані. У дерев'яній труні залишилося лише кілька кісток від власника, зокрема, кістки пальців ніг.

Розкидані нефритові прикраси, знайдені як всередині, так і зовні труни, з кількома кам’яними церемоніальними лезами, які були навмисно зламані, вказують на певні ритуальні практики або вандалізм з боку мародерів.

Виявлена гробниця є однією з найбільших і найбагатших артефактами гробниць, коли-небудь знайдених періоду культури Давенкоу (4000 р. до н. е.-2600 р. до н. е.). Ця культура, яка процвітала в епоху пізнього неоліту, представлена на руїнах Ванчжуан, які належать до її середнього та пізнього періодів.

Культура Давенкоу була відома своїми різноманітними стратегіями існування, які відрізнялися залежно від регіону, відображаючи пристосованість її людей до різних середовищ. Проте найважливішим ремеслом цього часу стало гончарне виробництво. Значний прогрес у виготовленні кераміки спостерігався протягом періоду Давенкоу, включаючи винайдення швидкого гончарного круга та вдосконалених методів керування процесом випалу.

Ці інновації сприяли появі виразної та високоскладної кераміки, яка стала характерною для культури, що зробило кераміку одним із ключових маркерів соціального та культурного розвитку цієї епохи.

Дослідники вважають, що це місце має велике значення не лише для історії Китаю, але й для розуміння ранньої людської цивілізації в більш широкому плані.

Як повідомляв "Апостроф", в Йорданії під знаменитим храмом Аль-Хазне в Петрі, що є однією з найбільших пам’яток Близького Сходу, виявилигробницю з останками щонайменше 12 осіб і артефактом, схожим на "Священний Грааль".

Поділитися сюжетом

Останні новини

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ

​Війська РФ атакують ЗСУ хімічними боєприпасами: за жовтень було понад 320 випадків