Вперше в історії: Китай запустив на Місяць зонд для унікальної місії. Відео
Китай запустив 3 травня перший у світі зонд, який збиратиме зразки зі зворотного боку Місяця.
Про це інформує BBC News з посиланням на заяву заступника директора Китайського центру дослідження Місяця та космічної інженерії Ге Піна.
Читайте також: Британські астрономи відкрили екзопланету, на якій може бути життя
Це перша з трьох безпілотних місій на Місяць, запланованих Китаєм до 2030 року. За словами Піна, мета 53-денної місії "Чан'є-6" - доставити з Місяця приблизно два кг місячних зразків для аналізу. Зонд спробує перезапуститися зі зворотного від Землі боку Місяця - "темної його сторони", яку не можна побачити з нашої планети.
За даними науковців, ця сторона Місяця має товстішу та найдавнішу кору з безліччю кратерів, що менше вкриті древніми потоками лави, ніж на іншій стороні. Це може полегшити збирання матеріалу, який може допомогти дізнатися більше про утворення Місяця.
"Водночас місія "Чан'є-6" проведе наукові дослідження, як-от дослідження на місці й аналіз зони приземлення на зворотному боці Місяця, лабораторний аналіз і дослідження місячних зразків, а також поглибить вивчення історія формування та розвитку Місяця", - повідомило Національне космічне управління Китаю (CNSA).
Там додали, що використовують супутник-ретранслятор Queqiao 2 для зв'язку із Землею.
Раніше ми писали, коли у 2024 році можна буде спостерігати в Європі місячне затемнення.
- Вас може зацікавити:
На Місяці побудують унікальну залізницю: для чого вона людству
НЛО в небі над Україною: що це могло бути і як пояснюють вчені
Вчені виявили величезну чорну діру поблизу Землі: в 33 рази масивніша за Сонце