Жертви чуми: фото і сенсаційна заява археологів про "братську" могилу у Нюрнберзі
Сенсаційне відкриття у Нюрнберзі: археологи розкопали найбільше в Європі поховання жертв епідемій чуми, ця "знахідка" вже названа найважливішим археологічним відкриттям останніх років.
Про це повідомляє Archaeology Mag.
Знайдено вісім величезних чумних ям, що містять сотні людських скелетів, а також численні артефакти, такі як уламки кераміки та монети.
Радіовуглецеве дослідження показало, що поховання датуються періодом з 1622 по 1634, що збігається зі спалахами чуми, зареєстрованими в Нюрнберзі з 1533 по 1634 рік.
Читайте також: На цьому місці міг бути велелюдний ринок: археологи натрапили на древні поселення вікінгів в Норвегії, фото
В результаті розкопок стало очевидним, що в період епідемії Нюрнберг зіткнувся з величезною кількістю жертв, і тіла померлих не вміщалися на цвинтарях.
Влада міста була змушена виділити спеціальні ділянки за міськими стінами для масових поховань.
Чумні ями були вириті у вигляді вузьких траншей, у яких тіла померлих складали рядами. Археологи виявили кілька рівнів поховань, що свідчить про те, що ями використовувалися протягом кількох років.
Артефакти, знайдені в похованнях, дозволяють припустити, що в могилах поховали людей з різних верств суспільства. Виявлено залишки одягу, прикраси та навіть предмети розкоші, такі як ювелірні вироби, що вказує на те, що серед жертв епідемії були не лише бідняки.
Раніше ми також розповідали про бронзову "руку" з написом майже зниклою васконською писемністю.
- Вас також може зацікавити:
В Болгарії знайшли рідкісний медальйон римського імператора Каракалли: як виглядає знахідка
На острові Пасхи знайшли невідомий вид писемності: чим унікальний
Шукатимуть могилу гетьмана Сагайдачного: в київській "Могилянці" проведуть масштабні дослідження