Як почати відкладати навіть якщо здається, що грошей немає: реальні види економії в Україні

Як почати відкладати навіть якщо здається, що грошей немає: реальні види економії в Україні

Планувати майбутнє завжди непросто, особливо коли довкола багато невідомого. Однак є речі, які ми можемо контролювати вже зараз, і це наші витрати та вміння відкладати гроші. Навіть якщо здається, що відкладати нема чого, варто переглянути свій бюджет і спробувати почати потроху відкладати.

Багато хто думає: "Я заробляю занадто мало, щоб відкладати". Але це завжди так. Наприклад, вчителі можуть подумати про додаткові заробітки – взяти репетиторство чи взяти участь у грантових програмах, повідомляє медіагрупа "Накіпело".

Навіть якщо вдасться відкладати хоча б 10% від зарплати, то це вже крок до стабільності. Якщо ви почнете з невеликих сум, то згодом це може перерости у великі нагромадження.

Гроші / фото: Pixabay

Накопичення на короткий термін

Якщо у вас є мета, яку ви хочете досягти протягом року, почніть із простого способу накопичення. Це може бути відкладення грошей на банківську картку, використання конвертів або онлайн-скарбнички.

Головне – вибрати комфортну суму та регулярно відкладати її. Можна налаштувати автоматичний переказ грошей на накопичувальний рахунок, щоб не забувати поповнювати скарбничку. Але будьте обережні, щоб не витратити ці гроші раніше, особливо якщо з'явиться спокуса.

Накопичення на більш тривалий термін

Якщо плануєте відкладати гроші на термін від одного до п'яти років , варто подумати про збереження накопичень в іноземній валюті, наприклад, у доларах чи євро. Це може захистити ваші заощадження від девальвації гривні.

Щоб гроші не знецінювалися через інфляцію, можна інвестувати їх у облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). Ці облігації приносять дохід у валюті та вважаються надійним вкладенням навіть за умов війни. Таким чином, ви не тільки отримаєте фінансову вигоду, а й підтримаєте державу у скрутний період.

Багатоквартирний будинок, скріншот: YouTube

Інвестиції в нерухомість

Для довгострокових накопичень багато хто воліє вкладати гроші в житлову нерухомість. Нерухомість – це надійний актив, адже людям завжди потрібне житло. Здаючи квартиру або будинок в оренду, можна отримувати стабільний дохід. Однак важливо пам'ятати, що краще не вкладати усі гроші в один об'єкт.

Наприклад, якщо у вас усі квартири знаходяться в одному місті, і там знизиться попит на оренду, ваш дохід може сильно зменшитися. Тому варто розглянути можливість інвестувати в нерухомість не лише в Україні, а й за кордоном, наприклад, у країнах ЄС.

Недержавні пенсійні та страхові фонди

Якщо нерухомість вимагає значних вкладень відразу, то пенсійні та страхові фонди – доступніший варіант для довгострокових накопичень. Навіть із невеликої суми можна почати вкладати гроші в недержавні пенсійні фонди. Це допомагає накопичувати на майбутнє та дає податкові пільги для тих, хто працює офіційно.

Крім того, такі фонди показали свою надійність навіть за умов воєнного стану в Україні, своєчасно виконуючи зобов'язання перед вкладниками.

Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube

Майбутнє пенсійної системи в Україні

З 2025 року Україна планує перейти на накопичувальну пенсійну систему. Це означає, що частина вашої зарплати автоматично відкладатиметься до державного пенсійного фонду. Надалі ви зможете перевести свої накопичення до недержавного фонду та продовжити накопичувати на пенсію там.

Експерти вважають, що важливо надати людям право вибору, де вони хочуть накопичувати свої пенсійні кошти. Це створить конкуренцію між фондами та покращить умови для вкладників.

Не відмовляйте собі у малих радощах

Економити на всьому – не найкраща ідея, особливо на довгостроковій основі. Психологічний комфорт важливий, тому не відчувайте провину за маленькі насолоди, такі як чашка улюбленої кави. Коли ви купуєте каву у місцевому кафе, ви підтримуєте бізнес, робочі місця та забезпечуєте рух грошей в економіці, що допомагає країні залишатися на плаву.

Раніше ми писали, у вересні тисячі українців отримають "оновлені" пенсії: озвучено суму надбавок

Крім того, Знай.ua повідомляв, новий закон зробив комуналку дешевше: як знизити рахунки за опалення, сміття та воду

Поділитися сюжетом

Останні новини

Україні запропонують конкретні кроки щодо вступу в НАТО на черговому "Рамштайні" - WP

Як перевозити готівку та уникнути штрафів при виїзді з України

Українці можуть отримати гроші за шкоду життю та здоров'ю: виплачують до мільйона гривень

Ілон Маск вперше виступив на мітингу Трампа в одному з найважливіших штатів

Час ще є, тому не пропустіть шанс: рецепт яблучно-сливового повидла на зиму

Гендерний розрив: президентські вибори поділили американців, результати нових опитувань

Важливо для виживання: список продуктів на зиму для українських сімей

Ворожі цілі збивали в 14 областях: в Повітряних силах розповіли про наслідки нічної атаки ворога

Пенсія в Україні: деякі пенсіонери отримають до 600 гривень доплат

Масового покарання не сталося: штрафи від ТЦК отримали одиниці, а сплатили ще менше

Навіть консерви тепер дозволить собі не кожен: супермаркети приголомшили цінниками

Найніжніший лимонний пиріг: простий рецепт від зірки "Мастер Шеф" Лізи Глінської

Справжня осінь: синоптик дав прогноз на новий тиждень

Зустріч із власним двійником: новий тренд набирає обертів у соцмережах

"Ворог мав 10-кратну перевагу" - захисник Вугледару про втрату міста