Як відключення електроенергії впливають на мобільний зв’язок в Україні

Як відключення електроенергії впливають на мобільний зв’язок в Україні

Регулярні відключення електроенергії стали звичною частиною повсякденного життя в Україні. Проте, однією з найбільш проблемних наслідків відключень є втрата стабільного мобільного зв’язку, яка ускладнює повсякденне життя і стає серйозним викликом під час тривалих періодів без електроенергії.

Українські мобільні оператори ще з кінця 2022 року активно готувалися до відключень електроенергії, масово купуючи генератори та резервні акумулятори для базових станцій. Олександр Комаров, президент компанії “Київстар”, зазначав, що компанія закупила нові літієві акумулятори для базових станцій, які забезпечують до 7 годин автономної роботи і швидше підзаряджаються. Також було збільшено кількість дизель-генераторів.

Попри витрати на ці заходи, абоненти не відчувають значного покращення. Михайло, наш співрозмовник, зауважує, що під час минулорічних зимових “блекаутів” його зв’язок був кращим, і тепер він замислюється над придбанням додаткової сімки.

Олександр Глущенко, експерт з питань телекомунікацій, пояснює, що мобільні мережі не були розраховані на тривалі відключення електроенергії. Базові станції не можуть довго працювати без живлення, і навіть нові акумулятори не завжди можуть забезпечити достатньо енергії. Глущенко зазначає, що під час відключень мережі мобільних операторів перетворюються на “острівці”, де є можливість надавати послугу зв’язку, і “темні діри”, де зв’язок просто відсутній.

Президент Володимир Зеленський доручив міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову перевірити готовність мобільних операторів до можливих блекаутів. Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій зобов’язав операторів забезпечити доступність послуг протягом десяти годин після відключень світла. Втім, за словами Глущенка, оператори не здатні виконати цю вимогу.

Взимку, коли відключення світла можуть сягати до 20 годин на добу, на допомогу мобільним мережам мають прийти оператори фіксованого зв’язку. Глущенко радить абонентам операторів фіксованого зв’язку з’ясувати у провайдера, за якою технологією вони підключені, і переходити на технологію xPON, яка забезпечує інтернет до 72 годин після відключення світла.

Також експерт рекомендує резервувати електроживлення для власного Wi-Fi роутера або модема за допомогою павербанків або джерел безперебійного живлення. Для мобільних телефонів варто мати кількох постачальників послуг, використовуючи e-sim або одночасно 2 sim-карти.

Якщо можливість підключення додаткового оператора фіксованого зв’язку відсутня, а швидкість доступу мобільної мережі замала, варто розглянути варіант із супутниковим інтернетом Starlink, хоча цей варіант є доволі дороговартісним.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Молочка на вагу золота: де купувати сметану, молоко і масло, щоб не розорити гаманець

Для любителів шоколаду: "Мастер Шеф" Хіменес-Браво дав рецепт ідеального десерту

Project Rene: датамайнери показали приховані можливості у новому The Sims

Як правильно обрізати малину восени: уникайте цих помилок

Податок на пенсії: українцям зробили важливе оголошення

«Бої ідуть безпосередньо у місті»: військовий експерт розповів, що відбувається у Торецьку

Киянка звернулася до поліції через підпал машини чоловіка-військового: у відповідь – "ігнор"

Платитимуть усім однаково: в Україні з’явиться нова соціальна допомога

Ізраїль озвучив результати масованих ударів по підземних командних центрах "Хезболли" у Лівані

Військовий розповів правду про навчання в ЗСУ: "Ми лягали спати мокрими"

Лісові пожежі можуть прискорити глобальне потепління: дослідники б’ють на сполох

Як зробити ліниві роли вдома: швидкий спосіб насолодитися суші

Серед поранених - 10-річний хлопчик: останні подробиці про авіаудар по Харкову

Школярів змусять навчатися по 16 годин: доведеться вибирати

Це найсмачніша картинка, яка взагалі може бути, - Олег Тістол про різні проєкти українських грошей