Овочева криза на горизонті: ціни на їжу восени продовжать невпинно зростати
Інфляція знову на підйомі, і це стосується не лише цін на продукти, а й нашого гаманця. У липні інфляція прискорилася до 5,4% порівняно з 4,3% у червні, і це лише початок. Очікується, що ціни на їжу піднімуться найближчим часом і ось чому.
Літній сезон був не таким щедрим на зміни цін, повідомляє Мінфін. Багато виробників не поспішали підвищувати ціни, побоюючись, що це може знизити їх продаж. Але витрати у бізнесу зростають, а тут ще й спека та перебої з електроенергією погіршують ситуацію. Ці чинники почали негативно впливати на врожай.
Цього року очікується сильне зниження врожаю зернових та олійних культур через аномальну спеку. Міжнародні видання вже повідомляють про те, що спека у Східній Європі, включаючи Україну, вдарила по основним виробникам зерна. Румунія вимагає компенсацію від ЄС, але все одно чекає на банкрутство агрокомпаній.
Для України ситуація складніша: на компенсацій чекати ні звідки, і вартість електроенергії для кондиціювання зберігання продуктів зростає. Це загрожує підвищенням цін на хліб та інші зернові продукти, а також на комбікорми, що в свою чергу вплине на вартість м'яса.
- Ціни на м'ясо, які нещодавно навіть знижувалися, можуть зрости на 10% через подорожчання кормів.
- Яйця також можуть подорожчати, хоча поки що важко сказати, на скільки саме.
- Вартість молочних продуктів вже почала зростати: молоко, йогурти та сири подорожчали і дорожчатимуть далі.
Крім того, Україні назріває небезпека «овочевої кризи» – прогнози говорять про можливе різке подорожчання овочів найближчим часом.
Вже наприкінці липня ціни на овочі почали зростати.
- картопля подорожчала з 8-15 грн до 10-16 грн,
- білокачанна капуста – з 8-10 грн до 19-20 грн,
- цибуля – з 10-12 грн до 12-13 грн,
- а огірки – з 25–30 грн до 35–55 грн.
Проте, буряк та морква подешевшали: буряк із 13-20 грн до 9-10 грн, морква з 18-20 грн до 12-15 грн.
Ситуація на ринку плодоовочів змінюється дуже швидко. Що буде з цінами восени багато в чому залежить від роботи сховищ овочів. Якщо перебої з електрикою продовжаться, може з'явитися генераторна націнка на овочі.
Крім того, зростання цін на імпортні овочі через збільшення валютного курсу може підтягнути вгору і ціни на вітчизняні овочі. Готуйтеся до того, що ціни на овочі можуть зрости ще більше.
Читайте також: пенсіонерам роздадуть безкоштовні продукти: як зареєструватися на гуманітарку - інструкція
Раніше стало відомо про те, що популярні соуси та спеції обійдуться дорожче: супермаркети активно підвищують ціни