РФ за останній час арештувала активів європейських банків на загальну суму в понад €700 млн

РФ за останній час арештувала активів європейських банків на загальну суму в понад €700 млн

Суд Санкт-Петербурга заарештував понад 700 млн євро активів, що належать трьом західним банкам - UniCredit, Deutsche Bank і Commerzbank, що є одним з найбільших кроків РФ проти західних фінустанов з початку вторгнення.

Про це повідомляє Financial Times.

Кроки російського суду з замороження активів двох німецьких та італійського банків пов*язують із відповіддю на заклики Європейського центрального банку пришвидшити вихід європейських банків з РФ.

Арешти відбулись за позовом "РусХимальянса", дочірньої компанії "Газпрому", у справі про нібито невиконання зобов*язань по спільному проєкту.?

Суд наклав арешт на активи другого за розміром в РФ європейського банку, UniCredit на суму 463 млн євро, що еквівалентно приблизно 4,5% його активів у країні, згідно з останнім фінансовим звітом головної російської дочірньої компанії банку.

В іншому рішенні від того ж дня, суд наклав арешт на активи Deutsche Bank на суму 238,6 млн євро, включаючи майно та кошти на його рахунках у Росії.

У п'ятницю 17 травня суд вирішив заарештувати активи німецького Commerzbank, але деталі рішення ще не були оприлюднені, тому сума арешту невідома. "РусХимальянс" просив суд заморозити до 94,9 млн євро активів банку.

Суд постановив, що банк не може продати свій бізнес в Росії; для цього йому потрібна згода очільника РФ Володимира Путіна. Суд Санкт-Петербурга погодився з "РусХимальянсом"що ці заходи були необхідними, оскільки банк "вживає заходів, спрямованих на відчуження свого майна в Росії".

"РусХимальянс" є оператором газопереробного заводу та виробництва скрапленого природного газу в Усть-Лузі під Санкт-Петербургом. У липні 2021 року він підписав контракт з німецьким Linde на проєктування, постачання обладнання та будівництво комплексу. Через рік Linde призупинила роботи через санкції ЄС.

Тоді "РусХимальянс" звернувся до банків-гарантів UniCredit, Deutsche Bank, Commerzbank та інших, які відмовилися виконувати свої зобов'язання, оскільки платіж російській компанії може порушити європейські санкції, йдеться в судовому поданні компанії.

До списку гарантів також увійшли Bayerische Landesbank і Landesbank Baden-W*rttemberg, проти яких "РусХимальянс" також подав позови до суду Санкт-Петербурга.

Нагадаємо:

Високопосадовці Міністерства закордонних справ Італії та інші посадові особи у понеділок 20 травня обговорять дії російського суду проти UniCredit банку.

Арбітражний суд Санкт-Петербурга та Ленінградської області 22 квітня виніс рішення про блокування усіх рахунків JPMorgan в Росії, включно із рахунками дочірніх компаній, за поданням російського держбанку ВТБ.

Економічна правда

Поділитися сюжетом

Останні новини

Укрпошта повертає гроші за доставку: що готують користувачам

Як заготовити врожай щавелю на зиму: найкращі способи господинь

Українці можуть втратити земельний пай: у чому причина

Морква по-корейськи за лічені хвилини: кулінар дала простий рецепт

Підосичники стануть улюбленими грибами: як заготувати їх на зиму - маринування та заморозка, рецепти

У жінки вимагали віддати квартиру, погрожуючи «наслідками»: деталі справи на Івано-Франківщині

Долар по 45: експерти прогнозують подальше падіння гривні

Журналістка Яніна Соколова прокоментувала "вирок" російського суду щодо неї

Як виростити троянду з букета: ці поради допоможуть виростити гарний кущ

Як легко отримати енергоефективні технології на зиму: інструкції від Міненерго

Унікальний кейс: онук поскаржився на бабусю омбудсмену України

Промисловці закликали президента не допустити зростання тарифів на вантажні перевезення УЗ

Київські багатоповерхівки самостійно вирішили проблему із відключеннями світла: як це вийшло

Мобілізація в Україні: адвокат пояснив, що робити, якщо ТЦК оголосив в розшук

Унікальний кейс: онук поскаржився на бабусю омбудсмену України