Розвиток морського експорту – запорука підсилення економіки та відбудови України – Костянтин Жеваго

Розвиток морського експорту – запорука підсилення економіки та відбудови України – Костянтин Жеваго

Україна має розвивати морський експорт, робити тарифи на перевезення доступними та конкурентоспроможними, а компанії-перевізники мають бути застраховані від військових ризиків.

На важливості розвитку таких перспектив економіки України акцентує увагу інвестор, підприємець та меценат Костянтин Жеваго.

Після початку повномасштабної війни Україна запустила роботу морського коридору у серпні 2023 року. І вже у наступні 5 місяців 2023 із серпня по грудень включно Україна експортувала морем близько 13 млн тонн вантажів.

Для порівняння, лише за перші два місяці 2024 року наша державна експортувала майже 17 млн. тонн продукції морським шляхом.

"Це свідчить про перспективність цього виду перевезень і подальший розвиток морського експорту допоможе нівелювати важливість і залежність від перевезень суходолом. А відтак, Україна не буде вразлива до будь-яких блокад на кордонах з сусідніми державами, як це зараз відбувається на прикладі Польщі. Україна не буде перебувати у залежності, не буде втрачати заробіток і зазнавати збитків", – зазначає підприємець Костянтин Жеваго.

Морський експорт налагодився завдяки безпеці пересування суден, яку забезпечили міжнародні партнери. До того ж британські компанії організували для українських суден систему страхування.

Програма передбачає можливості для страхування не лише суден, що перевозять агропродукцію, а й кораблів, які везуть решту товарів – руду, сталь, верстати та багато іншого.

Якщо у жовтні 2023 ставки страхування доходили до 4% вартості всього вантажу, то в лютому цього року вартість страховки 0,75% – майже в 6 разів нижче.

"За таких умов набагато більше українських компаній шукатимуть можливості для перевезення своїх вантажів морем, а якщо врахувати факт блокади кордону з боку Польщі, то це найефективніша альтернатива. Особливо для великого бізнесу", – аналізує бізнесмен Костянтин Жеваго.

Завдяки таким підходам, Україна фактично вийшла на довоєнний рівень експорту морем. Це свідчить про великі перспективи цього виду експорту і дозволить Україні не лише укріпити економіку в умовах війни, а й створити можливості для подальшої повоєнної відбудови країни. Також це дасть можливість залучити іноземних інвесторів та не залежати від перешкод з боку сусідніх країн під час перевезень суходолом.

Поділитися сюжетом

Останні новини

"Ці угоди будуть", - Isita Gaya розповіла, коли закінчиться війна з росією

Йдете по гриби — беріть гаманець: за які прогулянки нещадно штрафуватимуть

Буфетниця жорстко побила дев'ятикласницю через булочку: на їжу немає грошей

Що можна виростити вдома на підвіконні восени: господині назвали найкращі варіанти

Дві години різниці з Європою: українці обурені скасуванням літнього часу

Смачнющий бісквіт із гарбузом від "Мастер Шефа" Хіменеса-Браво: простий рецепт тортика

Не чекайте першого снігу: коли потрібно переходити на зимову гуму

Нові тарифи на комуналку: що зміниться з листопада

Вони будуть тікати, вони будуть розбігатися, - військовий експерт про солдатів КНДР, яких привезли в рф на війну

Облави ТЦК змінюють звички українців: кур'єри ледве впораються із замовленнями

Засідання Ради Україна-НАТО: Зеленський відвідає Брюссель 17 жовтня

Закупівля електроенергії призвела до маштабних збитків: бюджет втратив великі кошти

Як "Гаррі Поттер" без магії: геймери вирізали з Silent Hill 2 головну фішку - дуже дивно

Підтвердив втечу та хабар: депутат Одарченко з'явився на онлайн-засідання суду

Пухкі оладки з кисломолочним сиром: рецепт сніданку, який замінить сирники