Тариф на розподіл електроенергії повинен бути диференційований за європейськими нормами – експерт

Тариф на розподіл електроенергії повинен бути диференційований за європейськими нормами – експерт

Ініціатива уніфікувати тариф на розподіл електроенергії, над якою зараз працює Нацкомісія з енергетики (НКРЕКП) суперечить європейським нормам, а також порушує наші домовленості з великими інвесторами.

Про це розповів президент ОП Укрметалургпром Олександр Каленков.

«Уніфікований тариф це неправильно, тому що вартість доставки електроенергії різна для різних клієнтів. Велике підприємство бере величезні обсяги електроенергії, інвестує в свою енергетичну інфраструктуру, знижує напругу, і якщо відбуваються втрати цієї електроенергії - вони платять за це самостійно. Логічно, що для них тариф на розподіл повинен бути нижчий. Так само у європейських державах. Більше того, у директивах, які ми зараз наслідуємо в Україні, прямо написано: ми рекомендуємо, щоб були декілька класів споживання. Для того, щоб не було кроссубсидування, для того щоб це було справедливо і економічно доречно», - каже Каленков.

Він також нагадав історію з виробником «Байрактарів», який відкрив виробництво в Україні, і зіткнувся з несправедливістю у секторі державних монополій.

«Для виробника «Байрактарів» було дуже велике питання до вартості електроенергії. Їм сказали: вкладіться у свою енергетичну інфраструктуру, ви будете мати електроенергію по першому класу. А зараз виявляється, що класи об’єднуються. І це дивно! Вони вкладають сотні мільйонів доларів, будують підприємства, і тут їм говорять: правила гри змінюються», - зауважив експерт.

Він наголосив: НКРЕКП має лишатися незалежним органом. Але наразі його незалежність викликає сумніви, адже у будь-якій ситуації, де комісія намагається зберігати незалежність, змінюють її керівництво.

«Ми бачили, що НКРЕКП зібралася з цього питання і прийняла рішення, що не варто об’єднувати класи. Тому що це нелогічно, і це дуже поганий знак для наших потенційних інвесторів. І раптом терміново був десант в НКРЕКП. У комісію прийшли нові люди, змінився керівник. І вони знову повернулися до цього питання. Це виглядає дивно. Тому для нас дуже важливо, щоб цей орган дійсно був незалежний. Але в державних компаніях - Укрзалізниця, Укренерго, Енергоатом, - є зловживання. І тому, скільки ви їм дасте грошей, стільки вони й будуть витрачати», - резюмував Каленков.

Як відомо, після призначення нового голови та членів, Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вирішила повернутися до розгляду питання уніфікації тарифів на розподіл електричної енергії.

Натомість міжнародне Енергетичне співтовариство закликало НКРЕКП відмовитися від цього наміру. Як заявив у Співтоваристві, позиція Нацкомісії - необґрунтована, а сам намір є незрозумілим. Також там нагадали, що основний принцип регулювання мережевих тарифів викладено у статті 18 Регламенту 2019/943: він передбачає, що тарифи повинні відображати витрати та бути прозорими.

Поділитися сюжетом

Останні новини

США ввели нові санкції проти джерел фінансування угруповання ХАМАС

Чиновниця облаяла водія прямо при пасажирах в Одесі, відео: "Вдома будеш та базарити"

Чи можна вибрати місце для служби після вручення повістки: юрист розкрив "підводні камені"

Тарифи на доставку газу: скільки платитимуть українці у 2025 році

В Україні розгорівся конфлікт між вагітною та представником ТЦК, відео: "Вони тут заодно всі абсолютно"

Зеленський повідомив, коли оприлюднять зміст плану перемоги

Краще за котлети: рецепт соковитих мʼясних пальчиків із грибною начинкою

Побої учениці на Львівщини: виховательці повідомили про підозру

Через ухилянтів вдарили по медикам: лікарні не отримають гроші

"Цей сезон не такий, як інші сезону": графіки відключення електроенергії введуть, названо ймовірну дату

Найбільш вразливі взимку: експерт пояснив, у яких містах буде важче вижити

Досвідчені садівники як і коли білити дерева восени: важливі секрети, які допоможуть підготуватися до зими

НАЗК вирішив ще раз перевірити декларацію скандальної очільниці МСЕК

Українці ризикують втратити частину субсидії: є два місяці, щоб "врятувати" допомогу

Чебуреки на пиві: як зробити легку та смачну закуску для всієї родини