Ціна на нафту продовжує падати: експерти розповіли, як на це впливають Китай та США
Ціни на нафту продовжили зниження на тлі очікувань зростання видобутку ОПЕК+ з жовтня, а також ознак слабкого попиту в Китаї та США , двох найбільших споживачів нафти у світі, що посилило занепокоєння щодо майбутнього зростання споживання.
Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 56 центів, або на 0,7%, до 76,37 долара за барель до 06:46 за Грінвічем, тоді як американська нафта марки West Texas Intermediate подешевшала на 45 центів, або на 0, 6%, до 73,10 доларів за барель.
Втрати спричинили зниження цін на нафту марки Brent на 0,3% минулого тижня і падіння цін на нафту марки WTI на 1,7%.
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники, група, відома як ОПЕК+, мають намір розпочати заплановане збільшення видобутку нафти з жовтня, повідомили агентству Reuters шість джерел у групі виробників.
Вісім країн-членів ОПЕК+ планують збільшити видобуток на 180 000 барелів на добу в жовтні в рамках плану скасування останнього скорочення видобутку на 2,2 млн барелів на добу, зберігши при цьому інші скорочення до кінця 2025 року.
У США споживання нафти у червні сповільнилося до найнижчого сезонного рівня з часів пандемії коронавірусу 2020 року, показали дані Управління енергетичної інформації у п'ятницю.
"Ми прогнозуємо зниження темпів зростання в 2025 році через економічні труднощі в Китаї та США", - йдеться в записці аналітиків ANZ.
Джерело: reuters .