Уніфікація тарифу на розподіл електроенергії призведе до банкрутства великих підприємств - ICC Ukraine

Уніфікація тарифу на розподіл електроенергії призведе до банкрутства великих підприємств - ICC Ukraine

Ініціатива Нацкомісії з регулювання енергетики (НКРЕКП) по уніфікації тарифу на розподіл електроенергії є економічно необґрунтованою, і може призвести до банкрутства великих енергоємних підприємств.

Про це заявив віце-президент з питань енергетики ICC Ukraine Олександр Трохимець.

"Суттєвих економічних причин для ухвалення рішення про уніфікацію ні від представників, ні Міненерго, ні НКРЕКП ми не почули. Тиск бізнесу змусив відмовитися від цієї ідеї. Тодішній голова НКРЕКП Тарасюк виступив проти неї, проте після зміни керівництва та складу регулятора там вирішили повернутись до питання уніфікації", - нагадав Трохимець.

Він пояснив: зараз тариф розбитий на тариф для споживачів з 1-м класом напруги, а це велика промисловість (приєднана до енерголіній з напругою 27,5 кВ і вище), і за 2-м класом напруги – решта споживачів (до 27,5 кВ.).

"Постачання електроенергії великим підприємствам вимагає використання набагато меншої інфраструктури та втрати електроенергії є значно меншими. Тоді як тариф для 2-го класу дозволяє покрити витрати на доставку електрики населенню та малому бізнесу. Тому різниця у тарифах на розподіл обумовлена законами фізики", - наголосив експерт.

Уніфікація тарифів на розподіл за класами напруги негативно вплине на роботу великих промислових підприємств, підкреслив Трохимець.

"Витрати великих споживачів за транспортування електроенергії зростуть на десятки чи навіть сотні мільйонів гривень залежно від розміру підприємств. Також фактично збережеться крос-субсидування, оскільки великі промспоживачі заплатять за втрати у мережах дрібних споживачів. Зрозуміло, що таке зростання веде до того, що частина найбільш енергоємних підприємств може зупинити виробництво або взагалі збанкрутувати", - резюмував Трохимець.

Нагадаємо, раніше міжнародне Енергетичне співтовариство закликало НКРЕКП відмовитися від цього наміру. Як заявили у Співтоваристві, позиція Нацкомісії - необґрунтована, а сам намір є незрозумілим. Також там нагадали, що основний принцип регулювання мережевих тарифів викладено у статті 18 Регламенту 2019/943: він передбачає, що тарифи повинні відображати витрати та бути прозорими.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Старі долари перетворяться на непотріб? Чи варто хвилюватися

У РФ заблокували Discord: аналітик вказав на серйозні наслідки для російської армії

Як правильно садити полуницю восени для гарного врожаю: дієві методи

Два види грипу вже в Україні: медики б'ють на сполох

В Одесі склали протокол на агресивну чиновницю

Українські пенсіонери отримають надбавку до пенсії: кому пощастить вже цього місяця

У Порошенка провернули 167 млн грн бюджетних грошей через його бізнеси замість витратити на партію, – аналіз руху «ЧЕСНО»

Коломойський та Боголюбов ніколи не контролювали JKX Oil & Gas, підстав для санкцій не існує – нардеп

Запаркував авто і "влетів" на 15 тисяч доларів: у Києві плачевно закінчився спуск машини з евакуатора

Не дайте перцям замерзнути: топ-5 способів прискорити їх дозрівання

Жінка в Одесі намагалася повісити прапор рф на Європейській площі: перехожі та поліція відреагували

З'явились свіжі супутникові фото пожежі на нафтобазі у Феодосії

Школярів зобов’язали вчитися більше: тепер не виходитимуть з-за парт

Смачно до чаю чи кави: рецепт осіннього печива з корицею за лічені хвилини

Захід хоче заморозити заморозити війну: рф збереже контроль за окупованими територіями