В Україні спостерігається значний дефіцит кадрів: не вистачає спеціалістів у деяких сферах

В Україні спостерігається значний дефіцит кадрів: не вистачає спеціалістів у деяких сферах

В Україні через мобілізацію та міграцію виникає гострий дефіцит кваліфікованих спеціалістів, особливо в медичній, промисловій та будівельній сферах. Це ускладнює діяльність підприємств, підвищує вимоги до заробітних плат і має негативний вплив на економіку. Про це повыдомив Державний центр зайнятості.

За даними Державного центру зайнятості, 67% роботодавців в Україні вже відчувають наслідки кадрової кризи. Основними причинами цього явища є:

  • Мобілізація чоловіків: війна призвела до мобілізації значної частини працездатного населення, що спричинило дефіцит робочої сили на ринку праці. За оцінками, цей фактор вплинув на 79% роботодавців.
  • Міграція населення за кордон: через воєнні дії багато українців виїхали за кордон у пошуках безпеки та нових можливостей для працевлаштування. Це ускладнює пошук кваліфікованих працівників, особливо в регіонах, де раніше було багато робочих рук.

Дефіцит кваліфікованих працівників найбільше відчувається у сферах медицини, промисловості та будівництва. Особливо гостра ситуація з кадровим забезпеченням спостерігається в наступних спеціальностях:

  • Електромонтери: попит на електромонтерів дуже високий, але кількість доступних спеціалістів значно менша. Наприклад, на "Єдиному порталі вакансій" зареєстровано 893 вакансії для електромонтерів, проте шукачів роботи в цій сфері всього 209 осіб. У Львівській області з 94 вакансій знайти кандидата можна лише 7 разів, а в Києві з 61 вакансії – всього 4 претенденти.

  • Слюсарі-сантехніки: наявні 625 вакансій для слюсарів-сантехніків, але кількість шукачів роботи значно менша – лише 172 особи. У Києві, наприклад, із 120 вакансій знайдено лише одного претендента, а в Дніпропетровській області з 46 вакансій заповнені лише 14.

  • Зварювальники і столяри: ці професії також користуються великим попитом, але на ринку праці відчувається їхня нестача.

Дефіцит кваліфікованих кадрів серйозно впливає на економіку України. Підприємства стикаються з труднощами у виконанні виробничих планів, що уповільнює економічне зростання. Особливо постраждалі малі та середні бізнеси, які не завжди мають можливість підвищити заробітну плату для залучення і утримання працівників.

Джерело: РБК-Україна.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Внутрішня безпека СБУ має перевірити генерала Носача, – Тука

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ