Вдарить по простим українцям: експерт пояснив ризики запровадження податку на посилки з-за кордону

Вдарить по простим українцям: експерт пояснив ризики запровадження податку на посилки з-за кордону

Такі зміни можуть призвести до значного навантаження на митні органи, адже минулого року українці отримали понад 52 мільйони безмитних посилок.

Про це розповів економічний експерт Олег Пендзин у своєму інтерв'ю Українському Радіо. Він додав, що середній показник свідчить, що кожен українець отримав близько двох посилок за рік, що викликає занепокоєння.

Як пояснює експерт, з одного боку, уряд вважає, що запровадження податку допоможе закрити тіньові схеми імпорту товарів з інтернет-магазинів. Міністр фінансів Сергій Марченко стверджує, що українська інтернет-торгівля перебуває в тіні, і це шкодить національним виробникам, які змушені конкурувати з необкладеними податками товарами, що імпортуються без мит.

З іншого боку, нововведення може створити додаткові труднощі для простих українців. Якщо пропоноване законодавство набуде чинності, кожна особа, що отримує посилку, стане податковим агентом і зобов'язана сплачувати податок на додану вартість безпосередньо на митниці. Це, на думку Пендзина, може призвести до логістичного колапсу:

"Уявіть, що звичайна фізособа повинна буде сплатити податок за кожну посилку, що надходить з-за кордону. Це величезний обсяг роботи для митниці".

Серед тих, хто стурбований новими змінами, опинилися також пенсіонери та звичайні громадяни, які отримують посилки від родичів з-за кордону. Наприклад, якщо родич присилає цукерки або консерви, отримувач може зіткнутися з ситуацією, коли податки на посилку перевищують вартість самого товару.

Уряд розраховує, що новий податок принесе до бюджету близько 7 мільярдів гривень на рік. Однак експерти не впевнені, що варто запроваджувати складну і затратну систему для таких невеликих надходжень.

Паралельно із цим, обговорюється й альтернатива — можливість запровадження безмитного порогу на рівні 1000 доларів, як це роблять у Європі. Співзасновник "Нової пошти" Володимир Поперешнюк підкреслив, що такі нововведення дозволять забезпечити рівні умови для українських виробників, одночасно спрощуючи процедури для споживачів.

На думку експертів, головним завданням має бути знаходження компромісу між інтересами держави, споживачів та виробників. Слід врахувати, що нові податкові правила не повинні стати перешкодою для отримання посилок, які люди замовляють з-за кордону.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ

​Війська РФ атакують ЗСУ хімічними боєприпасами: за жовтень було понад 320 випадків