Відключення світла: експерти назвали дні, коли графіки стануть найжорсткішими
Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які з великою відповідальністю стежать за своїми платіжками по комуналці, а також для тих, хто вже встиг відчути на своєму досвіді, що таке жити у темряві є дуже важлива інформація.
Справа в тому, що останніми днями серпня в Україні будуть застосовуватися вельми жорсткі графіки відключення світла - проте тільки в тих регіонах, де взагалі є можливість вийти на планові відключення.
Відомо, що в решті областей нашої країни повернуться екстрені відключення електрики. Очікується, що повернутися до графіків зможуть щонайменше 5 регіонів, повідомили в енергокомпанії ДТЕК.
Серед регіонів, які зможуть повернутися до графіків:
- Київ;
- Київська;
- Одеська;
- Дніпропетровська;
з-Донецька області.
За інформацією місцевих відділень ДТЕК, згідно з розпорядженням "Укренерго", відключення почали проводити одразу з півночі – з 00:00 до 06:00 подачу світла обмежували одразу трьом групам. Після цього відключення посилили – з 06:00 до 11:00 діють вже чотири черги.
Далі відключатимуть:
- 11:00-15:00 – трьом чергам;
- 15:00-21:00 – чотирьом чергам;
- 21:00-00:00 – трьом чергам.
Крім того, підкреслюється, відключення відбуватимуться у темно-сірій та світло-сірій зонах.
Слід розуміти: чим більше черг, тим більше годин без світла. Так, існує умовне співвідношення кількості черг відключень світла з кількістю годин без нього. Зокрема:
• 1 черга графіків означає 4 години відключень на добу (сумарно із 24 годин);
• 2 черги – 8 годин обмежень на добу;
• 3 черги – 12 годин без світла на добу;
• 4 черги – до 16 години обмежень на добу.
Водночас різні обленерго по-різному розподіляють цей час між своїми споживачами. Наприклад, у ДПЕК (Київ, Київська, Дніпропетровська, Одеська та Донецька області) існують т.зв. світло-сірі зони у графіках. Коли оголошено про застосування 1-2 черг, світло у них є. А коли 3 і більше черг – світла немає. У темно-сірих зонах відключення є завжди, доки діють графіки.
В інших регіонах системи різняться. Найчастіше обленерго просто оновлюють графіки щодня або навіть протягом дня. Слідкувати за такими оновленнями потрібно на офіційних ресурсах самих обленерго.
Також, графіки відключень зміняться: скільки доведеться сидіти без світла.