Військовий збір, опалення, мобілізація "онлайн" та ліміти НБУ: що зміниться з 1 жовтня
Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які уважно стежать за соціально-економічною обстановкою в Україні, ми маємо дуже важливу інформацію. Цього разу поговоримо про нові податки, ліміти для банківських карток, перехід на зимовий час, а також про багато інших нововведень, які чекають на українців уже з 1 жовтня.
Наші читачі вже знають, що в Україні з приходом жовтня у простих громадян може значно "схуднути" гаманець через нові податки та військовий збір. Проте Верховна рада має ще ухвалити кілька рішень.
Давайте разом розбиратися, що зміниться для простих громадян з 1 жовтня:
▪️ Підвищення військового збору з 1,5% до 5%. Якщо зміни підтримає Рада у другому читанні та підпише президент, податки загалом історично зростуть;
▪️ З 1 жовтня на перекази коштів між картками Нацбанк запроваджує ліміт у 150 тис. грн;
▪️ В Україні переведуть годинник на зимовий час. Востаннє, бо Рада скасувала сезонний переказ часу;
▪️ Мобілізація. Відтепер в Україні заборонено заклик з 18 до 25 років;
▪️ Старт опалювального сезону. Дата залежить від погоди та рішень місцевої влади;
▪️ Запустять сервіс рекрутингу в Резерв+. Будуть доступні і бойові, і небойові вакансії;
▪️ Очікується збільшення мінімальної допомоги з безробіття. Сума виплат становитиме 3 тис. грн;
▪️ Вже у жовтні українці зможуть отримати перші виплати від Національного кешбеку.
У жовтні має стартувати опалювальний сезон, тож комунальні платежі українців зростуть та зміниться розмір субсидій. При цьому підвищення тарифів на ЖКГ не планується, а для окремих споживачів почне діяти пільгова ціна на світ. Пенсії збільшаться лише за рахунок надбавок за віком в індивідуальному порядку.
Опалювальний сезон зазвичай починається у жовтні. Конкретна дата залежить від погодних умов та рішення місцевих органів влади. Втім, субсидія на оплату ЖКГ у опалювальний період розраховується з 1 жовтня до 30 квітня.
Коли підвищать пенсії
Перерахунок пенсійних виплат в Україні відбувається на підставі індексацій та зміни прожиткового мінімуму. Цього року усі заплановані масові підвищення вже відбулися.
В уряді анонсували черговий етап перерахунку у 2025 році. Як повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович, підвищення не буде значним, проте пенсіонери можуть розраховувати щонайменше на планову індексацію наступного року (зазвичай проводиться у березні).
Також, ПФУ скоротив фінансування пенсій: чи уріжуть виплати людям похилого віку.