Віктор Вільчинський: який досвід наслідуватиме Україна у розвитку факторингу?

Віктор Вільчинський: який досвід наслідуватиме Україна у розвитку факторингу?

У процесі розвитку ринку факторингу в Україні важливо орієнтуватися на передовий міжнародний досвід, але з урахуванням специфіки внутрішнього ринку. Аналіз польського та німецького досвіду в сфері факторингу вказує на два різні підходи до регулювання цього сектора, кожен з яких має свої переваги та недоліки.

Факторинг в Польщі пройшов через кілька етапів, що включають створення асоціації факторингових компаній та прийняття регулятивних актів. Такий підхід сприяв збільшенню прозорості галузі та підвищенню довіри до неї. Також Польща встановила низький вхідний бар'єр, який сприяв появі на ринку багатьох небанківських факторингових компаній у загальному обороті. Більше того, це зробило можливим виникнення фінтеху та технологічних онлайн-рішень. З іншої сторони, відсутність ліцензування та нагляду не додає впевненості у належному рівні стабільності та платоспроможності факторингових компаній. В умовах України, де ринкова економіка все ще формується, і існує значна потреба в створенні ефективного механізму захисту прав споживачів, такий підхід може виявитися ризикованим.

Німецький досвід, навпаки, підкреслює значення строгого регулювання та контролю за діяльністю факторингових компаній, що може сприяти стабільності ринку та захисту інтересів клієнтів. Вимоги до капіталу факторингових компаній та підтвердження достовірності звітності є основними заходами з контролю та однакові для більшості небанківських фінансових установ. Нагляд охоплює лише найбільш ризикові ділянки роботи факторингових компаній. Німецька модель регулювання стимулюватиме появу як банківських, так і незалежних факторингових компаній, які матимуть прозору бізнес-модель та, відповідно, зможуть залучати фінансування для розвитку своїх продуктів. Для України, де фінансовий ринок потребує зміцнення довіри та забезпечення стабільності, приклад Німеччини може бути більш релевантним.

Враховуючи, що повоєнний розвиток України буде сформований за кошти світових інвестфондів, для яких контроль та ефективність є важливими чинниками, саме німецька модель спроможна стимулювати появу якісних факторингових компаній, які матимуть прозору бізнес-модель і зможуть залучати фінансування на розвиток своїх продуктів від інституціональних інвесторів, таких як IFC, USAID чи DFC.

Директор з розвитку бізнесу фінансової компанії Activitis Віктор Вільчинський

Поділитися сюжетом

Останні новини

Не вистачає стажу для пенсії: яку допомогу оформити, щоб вижити на старості років

Спілкуйтесь з близькими та демонструйте досягнення: астрологічний прогноз на 18 жовтня

Чому не можна давати сіль 18 жовтня і навіщо їсти пиріжки сьогодні: прикмети та заборони на Луки

Людство готують до нової пандемії: чи зможемо впоратись

Ніжний зефір з пепсі та полуницею: оригінальний десерт на кожен день

Як виростити на підвіконні врожай квасолі: українцям назвали прості способи

Повітряний бісквіт на жовтках: як зробити ідеальну основу для десертів

Як виростити в квартирі огірки: українцям дали корисні поради

Кондратюк обурився облавами ТЦК на концертах

Шаманка Сейраш розповіла, для чого кремлю військові КНДР: «Хоче залучити…»

Металургія, аграрії, аутсорс та IT: експерт розповів, чим сьогодні Україна може бути цікава світу

Доктор Комаровський розповів, як позбутися шуму у вухах: три головні способи

Димитрієвська батьківська субота-2024: коли відмічають, яке значення і що треба нести до церкви

Перетворити ядерну зброю на цукор: експерт розповів, як Україні перемогти росію

Фінансова підтримка для дітей: які аліменти треба платити у 2024 році