Володимир Лукʼяненко: як стратегічна промисловість працює під російським ковпаком

Володимир Лукʼяненко: як стратегічна промисловість працює під російським ковпаком

В Україні уже арештовано російських активів більш як на 30 мільярдів гривень. У липні Шевченківський районний суд Києва передав національному агентству АРМА корпоративні права й сумського заводу "Насосенергомаш".

Але ще два машинобудівні флагмани міста – "СМНВО-Інжиніринг" та Завод обважнених бурильних та ведучих труб уникнули цієї долі, змінивши наприкінці 2021 року структуру власності. Де-факто ж усі три підприємства належать одній династії – Лук’яненків, чиї зв’язки з Росією важко закамуфлювати.

Старший у родині – Володимир Матвійович Лук’яненко є почесним громадянином Сум, одним із найвпливовіших людей регіону й одним із останніх у поколінні українських "червоних директорів".

Свого часу він встиг отримати звання Героя Соціалістичної Праці, покерувати міністерством хімічного і нафтового машинобудування СРСР, а в незалежній Україні попрацювати багатолітнім директором згаданого об’єднання імені Фрунзе.

Нині патріархові уже 84 роки. Тому реальні важелі управління бізнесом все частіше сходяться до рук його сина Володимира Володимировича Лук’яненка, громадянина Російської Федерації, співвласника групи компаній "Гидромашсервис" (ГМС), яка займає панівне становище у забезпеченні помпувальним обладнанням російських нафтогазовидобувників.

Родина Лук'яненків контролює групу компаній «Гидромашсервис» (ГМС), яка постачає російських нафтогазовидобувників помпувальним обладнанням. Підприємства родини обходили санкції через компанії-прокладки, продовжуючи постачання до Росії. Через це Лук'яненко-старший потрапив до реєстру РНБО України та під санкції.

Однак, ситуація набула нового витка, коли наказом Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, підписаним першим заступником Міністра Олегом Можним, АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання — Інжиніринг» було внесено до реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів. Це дозволило підприємству вирішити фінансові проблеми та уникнути боргових зобов'язань.

Таким чином громадянин РФ продовжує працювати в Україні та отримувати надвисокі прибутки, використовуючи свої зв'язки та вплив для обходу санкцій і уникнення боргових зобов'язань.

Поділитися сюжетом

Останні новини

МСЕК перетворила інвалідність на прибутковий бізнес: "Платиш – отримуємо рішення, не платиш – чекатимеш роками"

Росія вночі атакувала багатоповерхівку та медзаклад в Чорноморську: є поранені

Осінь "накриває" і м'ясо: свіжі цифри про зростання цін на курку, яловичину та свинину

Американський пиріг із яблуками: простий і смачний рецепт від зірок "Мастер Шеф"

На Сицилії розкопали величезні римські терми - розмір і розкіш вражають

"Богородиця" і німець: у скандалі з шахрайкою Фесун сплив загадковий "ветеран війни"

"Палає навіть краще": у Феодосії третю добу горить уражена нафтобаза

Від відбілювання зубів до масажу: несподівані та корисні способи використання каштанів у побуті

Не всі отримають бронювання: хто підпаде під мобілізацію у жовтні

Клієнт Ощадбанку втратив 130 тисяч: все сталося під час отримання допомоги від ООН

Названо кількість українців, загиблих під час втечі за кордон

Затоплені вулиці та повалені дерева: у Дніпрі випала місячна норма дощу за 20 хвилин

Красива комбінація за кругленьку суму: скільки доведеться викласти за ексклюзивні номера у lifecell, Vodafone та Київстар

Чому варто відкласти вихід на пенсію: українцям пропонують солідні бонуси

Як потрібно обрізати аґрус восени: садівники детально розповіли