"Зайців" не щадять: у скільки обійдеться поїздка без квитка в різних регіонах країни
Згідно зі статтею 135 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф за проїзд без квитка у міському транспорті становить двадцятикратний розмір вартості квитка.
Якщо ж ви їдете у приміському поїзді чи автобусі, штраф буде десятикратним від вартості проїзду. Це означає, що конкретної фіксованої суми штрафу немає – вона залежить від того, скільки коштує проїзд у вашому місті.
Київ
У столиці квиток на автобус, тролейбус чи трамвай коштує 8 грн. Отже, якщо вас спіймають без квитка, вам доведеться заплатити штраф у розмірі 160 грн. Однак, якщо ви "зайцем" проїдете в міській електричці, де квиток коштує 15 грн, штраф становитиме вже 300 грн.
Одеса
В Одесі вартість проїзду в трамваях і тролейбусах також складає 8 грн, тому штраф – 160 грн. А ось за проїзд без квитка в маршрутці, де проїзд коштує 15 грн, штраф дорівнює 300 грн.
Львів
У Львові електротранспорт обходиться в 15 грн (якщо оплата здійснюється банківською картою або через NFC-пристрій), тому штраф за безквитковий проїзд складе 300 грн. Проте, якщо квиток куплений безпосередньо у водія, і його вартість 25 грн, штраф зросте до 500 грн. Автобуси коштують від 15 до 18 грн залежно від маршруту, тому штрафи варіюються від 300 до 360 грн.
Дніпро
У цьому місті штраф за безквитковий проїзд у трамваях і тролейбусах дорівнює 160 грн (при вартості квитка в 8 грн). Водночас, у маршрутках, де квиток коштує 15 грн, доведеться заплатити штраф у розмірі 300 грн.
Чернівці
Проїзд в електротранспорті в Чернівцях коштує 12 грн, а в автобусах – 14 грн. Це означає, що штрафи для безбілетників складуть відповідно 240 і 280 грн.
Ужгород
В Ужгороді громадський транспорт коштує 15 грн, тому штраф за відсутність квитка становить 300 грн.
Чернігів
У Чернігові при розрахунках готівкою за проїзд у маршрутці квиток коштує 17 грн, тому штраф сягає 340 грн.
Таким чином, хоча вартість проїзду може бути відносно невеликою, штрафи за безквитковий проїзд можуть суттєво вдарити по кишені. Варто пам'ятати, що оплатити проїзд – значно вигідніше, ніж ризикувати і платити в рази більше у разі штрафу.
Крім того, Знай.ua повідомляв, зростають тарифи на проїзд: де в Україні подорожчав громадський транспорт