«Київський авангард»: Євген Громов розповів про нові віяння у музиці в часи соцреалізму
Про це він розповів на каналі «UKRAINE THE BEST».
Як розповідає гість програми, у членів групи «Київський авангард» було дуже складне життя, адже їхню музику не слухали. За його словами, тоді була цензура, але радше неофіційна, може, й не розстріл, але їх не виконували, не видавали, нічого взагалі. У Києві у 1970-ті роки, констатує піаніст, ситуація, атмосфера була важка, ці всі посадки, серйозно зайнялися Україною.
«У москві ні, це було абсолютно непорівнянно просто. Є такий вираз: коли в москві чи пітері стрижуть нігті, то в Києві відрубають руку чи передпліччя. І це справді було так. І ці люди були абсолютно поза офіційним визнанням», - зазначає Євген Громов.
У нас у цей час, нагадує він, панував тотальний соціалістичний реалізм, і це стосувалося й музики, всі ці кантати про Леніна, про партію, багато такого було. Тим не менш, констатує піаніст, в Україні виник от такий гурток із новими віяннями.
«Справа в тім, що вони ще у 1961 році чи навіть ще в 1960 заснували неофіційно такий гурток «Київський Авангард». Вони почали компонувати твори в новій стилістиці і таємно посилати ноти на Захід, і там їх почали виконувати почали, і прийшло до них визнання там», - розповідає Євген Громов.