Слово пацана: юним українцям "зайшов" серіал РФ

Слово пацана: юним українцям "зайшов" серіал РФ
Але чи потрібно його дивитися?

У запитах Google лише минулої доби понад 25 тис. користувачів України шукали новий російський серіал "Слово пацана. Кров на асфальті".

Про що мова: Російський кримінальний серіал про молодіжні угруповання Казані кінця 1980-х років, знятий режисером Жорою Крижовниковим на основі книги Роберта Гараєва "Слово пацана. Кримінальний Татарстан 1970—2010-х". Головні ролі зіграли Леон Кемстач, Рузіль Мінекаєв, Іван Янковський, Анастасія Красовська, Ганна Пересільд. Офіційно серіал доступний лише у двох платних онлайн-кінотеатрів РФ. Сюжету як такого немає: у стрічці просто показано, як наприкінці 1980-х у Казані діяли молодіжні вуличні угруповання.

Причому тут Україна: Як не дивно, у РФ серіал, як це кажуть, "не зайшов". Ймовірно, це пов'язано з географією глядачів: більшості жителів РФ Татарстан не цікавий. Про це свідчать і запити "Яндекса", і критика серіалу (він, втім, поки що лише в процесі виходу). А ось українському глядачеві – переважно підлітковому – стрічка припала до душі. В українському сегменті "Тік-Току", де теж можна знайти серії цієї картини, сьогодні "Слово пацана" один із найпопулярніших запитів.

Чи потрібно його дивитися: Відео на тематику "російської естетики 90-х" навряд чи сподобається будь-кому в Україні старшому за 25-річний поріг. Люди пам'ятають той час і розуміють, що жодної естетики у бандитських розбірках немає. А ось зовсім ще юні українці (і, що найгірше, українки того ж "шкільного" віку) намагаються шукати у трендовому серіалі уособлення себе та своїх батьків. В тому ж таки "Тік-току" набирають популярність ролики з питаннями, чи були в Україні подібні бандитські угруповання.

Критика: На серіал відреагувала більшість українських блогерів. Люди намагаються пояснити своїм передплатникам, що жодної особливої "родзинки" у серіалі немає, і навіть незважаючи на непоганий акторський склад, стрічка "зліплена" вкрай незграбно. Цікаво, але юні користувачі в мережі намагаються сперечатися з блогерами. Багато хто стверджує, що в Україні немає подібних проектів. Є заяви, що їхній патріотизм уже "закінчився", і що взагалі в серіалі "нуль політики".

Альтернатива: Можливо, в Україні немає таких проектів – саме тому, що в цьому немає жодної естетики. Але справді якісних продуктів українського виробництва більш ніж достатньо. Навіть зараз, за умов війни, знімаються і виходять і фільми, і серіали. Що показово: українська продукція останніх років, безкоштовно доступна на YouTube, останнім часом рясніє російськими коментарями про те, як їм сподобалося побачене. Навіть такий специфічний серіал, як "Готель "Галиція", росіяни хвалять, хоч і скаржаться, що не розуміють мови.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Внутрішня безпека СБУ має перевірити генерала Носача, – Тука

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ