Лакшері будинок та справа на $2,5 млн: хто такий Вадим Костюченко та чому він рветься на нову посаду в команду Шевченка?

Лакшері будинок та справа на $2,5 млн: хто такий Вадим Костюченко та чому він рветься на нову посаду в команду Шевченка?


Вадим Костюченко відома постать в Українській асоціації футболу (УАФ). За роки роботи роботи футбольний функціонер відзначився низкою скандалів. Костюченка критикували за тиск на клуби в питанні догравання першої ліги. Його звинувачували у підтримки на користь деяких клубів та тиску на інші.

Також була скандальна історія щодо можливого підробленого диплома Костюченка про отримані освіту в Київському політехнічному інституті. З цим документом Вадим отримав дві додаткові вищі освіти. У жовтні 2014 року на Костюченка було заведено кримінальну справу і під час перевірки було з’ясовано, що диплом спеціаліста з автоматизованих систем обробки інформації та управління Київського політехнічного інституту - є недійсним.

Незважаючи на це Костюченко зробив дуже гарну кар’єру.

2004-2005 рр.: 1-й заступник Міністра України у справах сім’ї, дітей та молоді;

2005-2010 рр.: віце-президент ФК "Динамо";

2010-2013 рр.: 1-й заступник голови Деснянської РДА;

2013-2014 рр.: заступник директора Департаменту, начальник управління сім’ї, молоді та спорту КМДА;

2014 р.: керівник громадської приймальні в АП Петра Порошенка;

2014-2015 рр.: 1-й заступник голови Національного олімпійського комітету в м. Києві;

Березень 2015-нині: 1-й віце-президент УАФ.

Його кар'єра виглядає, як типова для держслужбовця до моменту, коли він став частиною Федерації футболу України в 2019 році. З того часу він отримує щомісячну заробітну плату в розмірі 400 тисяч гривень. По такий оклад не можуть навіть мріяти українські воїни, які зараз боронять країну.

Не дивно, що навіть під час війни Костюченко продовжує шикарне життя. Нещодавно журналісти програми "Гроші" виявили заміський будинок першого віце-президента УАФ у селі Вишеньки Бориспільського району Київської області. Зазначається, що це село відоме тим що в ньому оселяється українська еліта.

Вартість маєтків у Вишеньках стартує від кількох мільйонів гривень.

Журналістка Діана Ловська ретельно дослідила деталі справ про масштабні зловживання в УАФ та можливу причетність пана Костюченка до цих "схем". Пор це йдеться в розслідуванні сайту Стопкор.

https://www.youtube.com/watch?v=UKx6957PfXQ&list=PLxAuXKfq6BhzZnvZM4jumkD63w1EYWGzz&t=1s

Завищення вартості будівельних робіт, виведення грошей в офшори, змова з детективами НАБУ та перешкоджання законній діяльності журналістів – ось лише декілька задокументованих фактів з вітчизняних і міжнародних карних справ, до яких дотичний президент УАФ Андрій Павелко та члени його команди. Суми, що фігурують у цих провадженнях вражають: від 6,4 до майже 100 млн грн.

Та, попри багаторічні розслідування, під слідством опинились лише одиниці функціонерів. Решта ж, як от заступник Павелка Вадим Костюченко, не лише гуляють на волі й зберегли свої посади, а й продовжують багатіти під час війни. Чи змінить ситуацію ймовірний прихід до керма УАФ Андрія Шевченка? Адже славетний футболіст фактично не має управлінського досвіду в таких структурах, а склад його можливої команди – не озвучується.

Вибори нового президента УАФ мають відбутися вже 25 січня, а єдиним кандидатом став легенда українського спорту – Андрій Шевченко. Ба більше, за даними спеціалізованого видання "Футбол 24", форвард нібито вже працює над формуванням імовірної команди, яка керуватиме асоціацією. Утім, її склад достеменно невідомий. Фахівці припускають, що при владі можуть залишитись усе ті ж функціонери, "засвічені" в корупційних скандалах.

"Я поспілкувався з усіма, з ким можна було поспілкуватися з цього приводу. Тому що всі ж мовчать взагалі. Я чув деякі прізвища, їх небагато, але, звісно, Вадим Костянтинович Костюченко згадується. Тому що, насправді, зараз УАФ – це Костюченко", – коментує футбольний експерт Михайло Смоловий.

Отже, до нової команди пана Андрія, схоже, мітить "сірий кардинал" нинішнього складу асоціації Вадим Костюченко. У широких футбольних колах відомий підробкою свого диплому і кримінальною справою як наслідок. Ще одна справа стосовно нього відкрита за підозрою у завищенні ціни при купівлі землі під будівництво заміської тренувальної бази для національних збірних.

За інсайдерскою інформацією, ймовірно, Костюченку особисто довірено займатися передачею владних повноважень новому президенту УАФ.

"Контроль арбітрів, вплив на клуби, змови з місцевими федераціями – усі ці питання, як запевняють інсайдери, контролював пан Костюченко. Можливо, тому колишні очільники регіональних федерацій футболу досить категорично ставляться до віцепрезидента УАФ", – зазначає Діана Ловська.

Відомо, що Вадим Костюченко приєднався до Української асоціації Футболу (колишня Федерація футболу України або ФФУ) у березні 2015 року. Тобто саме тоді, коли Андрія Павелка обрали президентом. А Костюченко одразу отримав одну із найвищих посад в організації – першого віцепрезидента. До 2015 року він, хоч і не працював безпосередньо в асоціації, але мав значний досвід у спортивних питаннях та вів чиновницьку діяльність з 1999 року.

Ось найпомітніші посади Костюченка до ери УАФ: віцепрезидент ФК "Динамо" із зв'язків з громадськістю; заступник голови, а потім віцепрезидент федерації футболу Києва; перший заступник міністра у справах сім’ї, молоді та спорту; заступник директора Департаменту освіти, науки, молоді та спорту КМДА.

Коштовний маєток під Києвом

Як зафіксували розслідувачі СтопКору, елітний котедж Вадима Костюченка, розташований у селі Вишеньки на Київщині, тільки набирає обертів будівництва під час повномасштабного вторгнення.

На відзнятих репортерами кадрах можна побачити покинуту на дорозі техніку, а саме бетонозмішувальний апарат та лопати, які, ймовірно, залишили наймані працівники. І також нещодавно тут проводили роботи з оформлення фасаду. А ще варто звернути увагу на дорогу до маєтку – її не так давно грейдерували, тобто готували до вкладаня асфальтного покриття.

Примітно, що під час цих зйомок до нашої знімальної групи викликали бійців Добровольчого формування територіальної громади. Втім, ті з’ясували, що журналісти нічого не порушили, та пішли геть.

Земельна ділянка під обійстям сягає майже 28 соток. А площа будинку у стилі хай-тек – 460 квадратів. За даними сайтів з продажу нерухомості, вдвічі менші будинки поблизу коштують від 10 мільйонів гривень.

Оскільки точна вартість котеджу невідома, можна порахувати приблизно, скільки коштів було витрачено на будівництво на даний момент. Так, аби залити бетоном площину для 2800 квадратних метрів, за актуальними даними сайтів виконавців будівельних робіт, може знадобитись майже 2,5 млн грн.

Облаштування домівки у стилі хай-тек обходиться приблизно у 500 доларів за квадрат. У випадку Вадима Костюченко, їх аж 460 – виходить 230 тисяч доларів або 8,5 млн грн. Тож сумарно виходить близько 11 млн грн. І це лише те, що можна оцінити візуально.

Для порівняння, одне бетонне укриття на зупинці громадського транспорту, яке може врятувати людей від уламків під час російського обстрілу, коштує приблизно мільйон гривень. Відтак, 11 таких сховищ дозволили б убезпечити цілий мікрорайон у Києві.

Але і це ще не все. За даними медіа, на додаток до будинку перший віцепрезидент УАФ імовірно "прихопив" ще й кілька соток державного лісу – так само, як і його керівник Павелко.

Один зі скандалів сибухнув під час чергового відбору футбольних клубів до Української Премʼєр-ліги у національних клубних змаганнях сезону. Тоді, як вважали експерти, три призових місця розіграли так би мовити "поза грою".

"Я можу казати, що циркулюють чутки, дуже серйозні чутки, що нібито в Премʼєр-лігу мають зайти за якихось дивних обставин три команди", – припустив спортивний журналіст Константин Андріюк.

Ідеться про Львівський ФК "Рух", ФК "Волинь" з Луцька та ФК "Минай". Доказами цьому називають готовий документ, який можна побачити на екрані, зі списками команд вищої ліги на наступний сезон. Саме цей папірець нібито лежав на столі Вадима Костюченка задовго до завершення відбору.

ще у 2017-18 роках відбулися кардинальні зміни у кількох регіональних федераціях футболу України. Тоді замість чинних організацій створювалися нові юридичні особи, які згодом включалися до колективних членів УАФ, а попередників звідти виключали.

Зокрема, так на користь нової організації блокували і роботу "неугодної" Федерації футболу Одеської області. Замість неї тоді створили Одеську обласну футбольну асоціацію, яку сьогодні очолює колишній міністр охорони здоров'я, а тоді – губернатор Одещини Максим Степанов.

І судячи з офіційної сторінки цієї місцевої асоціації, пан Степанов лишається діючим очільником. Хоча за даними НАБУ, пана Степанова заочно заарештували за справою про заволодіння коштами держпідприємства "Поліграфічний комбінат "Україна" на понад 450 мільйонів гривень.

Аналогічним чином "реорганізували" і Федерації футболу міста Києва та Полтави.

"Якщо вони бачили, що хтось має свою думку, критикує і не погоджується з тим, що вони коять. Все вони за ніч могли зареєструвати у тому чи іншому регіоні іншу асоціацію там, яка нічого могла не проводити. Там три чоловіки зареєстрували і на слідуючий день переламати людей, переходити туда колективні члени будь якими послугами. Залякуванням у них був такий важіль, як суддівство. Вони заставляли суддів перейти туди і все. Тобто вони розколювати регіональний футбол. Вони так зробили у Києві, в Одесі, в Полтаві, в Тернополі", – стверджує президент АФ Києва Ігор Кочетов.

Не менш гучний скандал за участі Вадима Костюченка пов'язаний із будівництвом футбольних майданчиків.

Гроші на них виділяла УЄФА – 6 мільйонів євро щорічно у рамках соціальної програми "Хет-трик". Але інколи кошти "зникали" в таємничих фінансових схемах.

"Я посварився з першим віцепрезидентом ФФУ Костюченком. Він відповідає за розподіл коштів за програмою "Хет-трик" спортивних майданчиків по регіонах. І кожен виконком, вже 2,5 роки за головування Павелка, я піднімаю це питання. Давайте ми чесно розподілимо ці майданчики. Ми вже знаходили місце, а нас продовжують годувати обіцянками. Відбувається нечесний розподіл цих майданчиків. Як з'ясувалося згодом, все це робили для того, щоб використовувати ці майданчики в політичній боротьбі", – розповідає голова федерації футболу Тернопільщини Володимир Мариновський.

Зрештою, у листопаді 2019 року Генпрокуратура повідомила, що проти президента УАФ Андрія Павелка відкрито п’ять кримінальних справ. Усі вони пов’язані з підозрою у розкраданні коштів на будівництві футбольних полів. А вже у листопаді 2022-го Печерський суд постановив застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до Павелка та генсека УАФ Юрія Запісоцького на два місяці з заставою 9,88 млн грн.

Генсек УАФ Юрій Запісоцький

А як же Костюченко? Чому його не притягнули до відповідальності?

Адже саме Вадим Костюченко був підписантом договорів про купівлю земельних ділянок для бази національних збірних у Княжичах, де за договором сума була 8 млн грн, а у FIFA на ці потреби просили 2,5 мільйони доларів.

Аби поспілкуватись безпосередньо із героєм журналістського розлідування, команда СтопКору вирушила за місцем роботи Костюченка. Щоправда, відповідати на камеру він одразу відмовився. Редакція також спрямувала офіційний запит, але відтоді жодної відповіді ані від Костюченка, ані від Української асоціації Футболу ми так і не отримали.

А чи потрібен Андрію Шевченку такий токсичний персонаж у власній команді? Журналісти СтопКору хотіли прояснити цю інформацію особисто у пана Андрія, але, на жаль, ці питання теж поки залишились без відповіді.

Для спілкування з футбольним функціонером, який став об'єктом журналістського розслідування, команда СтопКору вирушила на місце роботи Вадима Костюченка. Однак він відмовився відповідати на камеру. Редакція також вислала офіційний запит, але поки що не отримала жодної відповіді ані від Костюченка, ані від Української асоціації футболу.

Залишається відкритим питання: чи доцільно мати таку токсичну постать, як Вадим Костюченко, в складі команди Андрія Шевченка? Журналісти СтопКору намагалися з'ясувати цю інформацію особисто від пана Андрія, але на жаль, на ці питання також не отримали відповіді.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ

Войска РФ атакуют ВСУ химическими боеприпасами: за октябрь было более 320 случаев