Cуд виправдав чоловіка, якого ТЦК і СП звинуватив в ухиленні від мобілізації: в чому причина
У Волинській області суд виправдав чоловіка, якого ТЦК і СП звинуватив в ухиленні від мобілізації. Про це йдеться у вироку Любешівського районного суду Волинської області.
У жовтні 2022 року суд підтвердив, що ВЛК визнала чоловіка здатним до військової служби. Однак ТЦК звинуватила його в ухиленні від призову з 24 жовтня 2022 року до 12 грудня 2022 року під час мобілізації. У той день чоловіку вручили "бойову повістку" та доставили до військової частини.
Однак через біль у спині, який він відчув, медичний персонал відмовився брати його на службу. Чоловіка звинуватили у симулюванні хвороби.
В листопаді 2022 року чоловіка знову доправили до іншої військової частини, де він повторив скарги на проблеми зі спиною, що знову призвело до відмови у прийомі на службу. У грудні того ж року він отримав чергову повістку, але вирішив її ігнорувати і не з'явився в ТЦК.
На судовому засіданні спочатку чоловік відмовлявся давати показання, але пізніше розповів, що, незважаючи на визнання медкомісією його придатним до служби, він скаржився на біль у спині під час відвідувань військових частин, оскільки біль була реальною. Він не звертався за медичною допомогою, а лікувався вдома, самостійно приймаючи медикаменти.
На суді завідувачка поліклінічного відділення КП "Любешівська ЛБЛ" Любешівської селищної ради, лікарка-невропатологиня і голова ВЛК пояснила, що чоловіка дійсно визнали придатним до військової служби.
Вона також зазначила, що у підсудного поставлено діагноз "хронічна люмбалгія", що характеризується періодичними болями у поперековому відділі хребта, але цей стан не обмежує здатність до служби в армії, навіть у воєнний час.
Працівники військкомату звинуватили чоловіка в симуляції, оскільки під час співбесід у військових частинах він скаржився на своє здоров'я та чітко висловлював незгоду із відбуттям військової служби.
Суд після ретельного розгляду доказів та свідчень прийшов до висновку, що їх недостатньо для підтвердження вини підсудного.
"Рапорти працівників ТЦК містять інформацію, яка не підтверджена належними та достатніми доказами. У даному випадку не проводилося перевірки інформації, зазначеної у рапортах, оскільки матеріали кримінального провадження не містять жодних доказів, а лише ці рапорти", - йдеться у поясненні суду.
Суд також зауважив, що оскільки у підозрюваного є діагноз щодо проблем із хребтом, то під час співбесід у військових частинах ймовірно не було симуляції. Відсутність підозрюваного на засіданні суду у грудні за повісткою, на думку судді, може бути окремим злочином, який повинен бути розслідуваний прокурором, однак такого розслідування не відбулося.
У результаті суд вирішив виправдати чоловіка, якого звинувачували за статтею 336 Кримінального кодексу України. Цей вирок може бути оскаржений у апеляційному суді.