І світло буде, і заплатимо менше: українцям підказали, як зменшити суми у платіжках

І світло буде, і заплатимо менше: українцям підказали, як зменшити суми у платіжках

Для всіх наших шанованих читачів, які з великою відповідальністю стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що представники компанії Yasno підказали українцям, як менше платити за електрику.

Відповідь на це запитання надав генеральний директор компанії Сергій Коваленко журналістам одного з українських видань.

Тарифи на світло, скріншот: YouTube

Так, підвищення тарифів на світ змушує українців замислитись про економію. Тому в Yasno підказали, які виходи можна скористатися, щоб зменшити платіжки за світло.

Зокрема, громадянам табори радять встановити двозонні лічильники та не витрачати електроенергію там, де вона не потрібна. Справа в тому, що нічний тариф на електроенергію складає 50% від звичайного.

Тарифи на світло, скріншот: YouTube

Тарифи на електроенергію день/ніч з 1 червня 2024 року:

- 07:00-23:00: 4,32 грн/кВт-ч,
- 23:00-07:00: 2,16 грн/кВт-час.

"Ми встановлюємо ці двозонні лічильники, тому я можу сказати, що реальна економія становить десь 34-36% від суми витрат, коли ми переносимо споживання на ніч. Концептуально це хороша історія з точки зору споживання у нормальній ситуації, коли вночі навантаження на систему менша. Тобто, споживання вночі – це ще й користь для всієї енергосистеми”, – розповів Коваленко.

Як приклад економії бюджету, пропонується взяти орієнтовний середній обсяг місячного споживання електроенергії в одній квартирі 165 кВт, за який з однозонним лічильником до останнього підвищення тарифів доводилося платити 435 гривень, а з 1 червня - 712 гривень.

Таким чином, якщо використати двозонний лічильник та 50% енергоспоживання перенести у нічний час, сума у ​​платіжці зменшиться до 534 гривень. Отже, встановлення лічильника окупиться за 1-2 роки.

Тарифи на світло, скріншот: Facebook

Друга порада, яку дають українцям, це не витрачати електроенергію там, де вона не потрібна. Адже підрахунки доводять, що звичайна квартира у Києві із середнім споживанням електроенергії, де проживає чотири особи, може знизити споживання на 20% без суттєвих цивілізаційних втрат.

"Наприклад, бойлер, зазвичай включений у розетку, працює кожну хвилину і підтримує температуру, тоді як бойлером ми користуємося, переважно двічі на день. Тобто, якщо використовувати розумну розетку або налаштувати програму у своєму бойлері, як я роблю, можна вмикати його вранці та ввечері, коли він тобі потрібен”, - пояснив Yasno.

Бойлер / фото: Пром

Таким чином, якщо встановлено двозонний лічильник, розумні розетки допоможуть включати найбільш енергоємні пристрої, наприклад, обігрівачі, на час дії нічного тарифу. Установка світильників з датчиком руху також допоможе економити електроенергію, особливо для тих, хто не має звички завжди вимикати світло.

"Люди, мені здається, недооцінюють свій вплив на енергосистему. Оскільки коли я один зменшую споживання на 90%, це буде в межах усієї енергосистеми умовний нуль. А якщо кожен із нас зекономить 2-3%, це буде суттєвий вплив", - додав Коваленко.

Також, українцям ще раз підвищать тарифи на ЖКП: коли подорожчання.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Новый 2025 год: особенности символа года и как задобрить Зеленую Деревянную Змею

Бумаги не нужны: как пенсионерам не потерять выплаты

В Польше использовали название "Восточная Малопольша" в отношении Украины

Чем удобрять пионы осенью: дачники назвали лучший способ

К Земле приблизилась комета, которую в последний раз видели в каменном веке

Чайник и фен могут оставить вас без света

С ноября нужно будет платить больше: на Одесчине поднимут тарифы на воду

Тарас Тополя оценил свои политические амбиции

Татьяну Монтян лишили адвокатского свидетельства

Новые пенсии и минимальные зарплаты ожидают украинцев: обещают провести индексацию

Министр защиты окружающей среды Светлана Гринчук провела встречу с послом Германии: сотрудничество и климатическая политика

Мобильная связь подорожает на 50%

Дроны СБУ отработали по военному аэродрому "Борисоглебск"

Сотрудничество и климатическая политика: Светлана Гринчук провела встречу с послом Германии

В Германии сократят соцвыплаты тем, кто не хочет работать