Як виглядала понад 100 років тому вулиця у Києві, названа на честь Нестора-літописця: цікаві фото
У мережі з'явилисяархівні фото вулиці Івана Франка (колишня Нестерівська) у Києві сторічної давності.
Відповідні світлини оприлюднили у спільноті "Клуб Корінного Киянина" у Facebook.
Читайте також: Трамваї та море людей: цікаві фото Контрактової площі у Києві у 1920-х роках
Вулиця Івана Франка Шевченківського району столиці виникла у другій половині XIX століття, з'єднавши дві вулиці: Афанасіївську (між сучасними Ярославів Вал та Богдана Хмельницького), а також Несторовської (між сучасною вулицею Богдана Хмельницького та бульваром Тараса Шевченка).
Афанасіївська вулиця вперше згадується у 1855 році. Вона походить від Афанасіївського (Святославського) яру. Несторівська (Нестерівська) названа на честь Нестора-літописця у 1869 році, але офіційно згадується у документах з 1880-х. У 1889 році обидві вулиці об'єднали під спільною назвою Нестерівська, а вже у 1926 році була перейменована на Івана Франка на 10-річчя смерті цього видатного українського поета та письменника.
Будинок №4 - маєток, побудований 1897 року Андрієм-Фердинандом Крауссом, належав сестрі відомого вченого Миколи Кащенка та письменника Андріяна Кащенка.
У будинку №18 в 1904–1913 роках мешкав композитор Богуміл Воячек, а в будинку № 26 на початку XX століття проживав математик, астроном, геофізик Отто Шмідт. У будинку №31 мешкав академік Володимир Іконніков, а в будинку №33 мешкали інженер-мостобудівник Микола Бєлелюбський та в 1918–1919 роках письменник Костянтин Паустовський. Водночас у будинку на території сучасної садиби №19 у 1880–1882 роках була рисувальна школа Миколи Мурашка.
Крім того, на цій вулиці знаходяться будівлі Міністерства культури України, Посольства Австрійської Республіки та Посольства Королівства Швеція.
Раніше ми писали, що у Києві занепадає унікальна будівля в стилі неоренесанс.
- Вас може зацікавити:
"Таксі" чекають пасажирів: як виглядав залізничний вокзал у Києві в 1930-х роках, фото
Полиці магазинів вгиналися від продуктів: в мережі згадали архівне відео 1997 року з Києва
Кінні, парові і електричні: в мережі показали архівні фото київських трамваїв