У Києві почали розставляти "пастки" - чи варто українцям панікувати
У столиці розпочалися заходи щодо виявлення та контролю поширення шкідливих організмів, які можуть завдати шкоди рослинам. Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Києві вирішили застосувати спеціальні феромонні пастки для моніторингу ситуації.
21 травня 2024 року державні інспектори розпочали встановлення таких пасток на території ландшафтного заказника "Озеро Вербне" в Оболонському районі. Перші пастки призначені для виявлення небезпечного шкідника – вузькозолатки ясенової смарагдової.
Протягом року фахівці стежитимуть за поширенням низки карантинних видів комах, серед яких вузькозолоті березові та ясеневі, вусачі різних видів, західний квітковий трипс, капровий жук, середземноморська плодова муха та тютюнова білокрилка.
"Феромонні пастки – це спеціалізовані міні-контейнери, які використовуються для заманювання та вилову комах за допомогою відповідного запаху", - заявляють у Держпродспоживслужбі.
Вони ефективно "заманюють" лише тих представників фауни, чиї феромони застосовують у пастці. Такий метод дозволяє виявляти шкідників та визначати місця їх поширення для вжиття необхідних заходів щодо локалізації та ліквідації.
Систематичний моніторинг із застосуванням феромонних пасток допомагає своєчасно реагувати на появу карантинних організмів та запобігати поширенню шкідників серед зелених насаджень міста. Це важливий крок для збереження екосистеми столиці.
Знай.ua писав, втомлені і злі українці збунтувалися через "світлове шоу" в столиці вночі: YASNO спробували виправдатися