Залишилася лише на фото: в мережі згадали історичну будівлю старого Києва
Стародавній Київ прекрасний, але з часом у місті втрачаються деякі історичні об’єкти. У мережі опублікували фото будинку 19 століття по вул. Златоустівська, 70, знесеного в 1985 році.
Фото показали в Facebook-групі "Київ, жива історія".
Читайте також:Життя при царі та більшовиках: кольорові фото Києва у 1910-1930-ті роки
Вулиця виникла в 30-х роках XIX століття і тому, що знаходилася поза містом, називалася Загородня (Заміська). Сучасну назву отримала у 1869 році – від церкви Іоанна Золотоуста (так звана Залізна церква). З 1926 року мала назву Володарського, на честь російського діяча Володарського. У 2000 році було відновлено історичну назву.
Назву вулиці пишуть по-різному – існує два варіанти – у тексті рішення Київради представлено Златоустівську, у розпорядженні КМДА – Золотоустівську), обидва фігурують на різних табличках та покажчиках, в інформаційних джерелах. Але в офіційному довіднику "Вулиці міста Києва" (2015) представлено лише один варіант Златоустівська.
Вулиця почала забудовуватися у 1830-х роках – тут було селище відставних воїнів, яке так і назвали Солдатська слобідка. Цегляні чи змішані прибуткові будинки почали зводити тут у другій половині ХІХ століття.
На вулиці майже не збереглося старовинних забудов. Вулиця переважно забудована цегляними п'ятиповерхівками 1950-60-х років та сучасними багатоповерховими будинками 1970-х-2000-х років. Багато давніх будинків на вул. Златоустівській було знесено ще у 1980-х роках, будинок №30 знесено у лютому 2014 року, будинок №35 – восени 2016 року.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що у Києві колишню арку "Дружби народів" вирішено не демонтувати, а лише зроблять переосмислення та зміну концепції простору навколо.
- Вас також може зацікавити:
Києво-Печерська Лавра у 1918 році: у мережі показали рідкісне фото
Центр Києва в руїнах: як виглядав Майдан Незалежності після Другої світової війни. Фото
Район робітників: як виглядала київська Деміївка у кінці ХІХ - початку ХХ сторіччя