Чим підживити восени піони: рекомендації досвідчених садівників
Дізнайтеся про все, що вам потрібно знати про підживлення піонів і чи варто їх удобрювати восени, перед зимовими морозами.
Піони особливо залежать від хорошого запасу поживних речовин у фазі росту, тому що в холодну пору року багато видів цієї красивої квітки зимують під землею у вигляді кореневища.
Саме там зберігаються всі поживні речовини, необхідні для нових пагонів навесні. Якщо піони не було достатньо удобрено попереднього року, цей дефіцит відбивається на запасі поживних речовин у кореневищах.
З появою бруньок у піонів після зимового спокою слід також почати підживлення, зрештою, підживлення в новому році має отримати правильну підтримку.
Остання підживлення піонів проводиться в липні або серпні, перед тим, як ваші піони зацвіте востаннє, щоб попрощатися з літом. Пізніше слід уникати підгодівлі, тому що пізніші пагони не можуть загартувати до зими.
Чим підгодувати піони?
Азот (N) повинен бути присутнім у мінімальній кількості, тому що вам не потрібен неприродний стрибок зростання піонів.
Фосфор (P) сприяє, серед іншого, утворенню квітів, що і дає піонам їх особливе місце у вашому саду - тому тут потрібна найбільша кількість.
Калій (K) регулює водний баланс, але однаково відповідає за зростання коренів і морозостійкість піонів . Тому він має бути другим за кількісним співвідношенням.
Для більшості піонів слід уникати мінеральних добрив, оскільки при такому типі добрив виникає надлишок поживних речовин, що швидко пригнічує рослину.
Джерело: plantura.garden.
Читайте також:
Ви занапастите свої троянди: що в жодному разі не можна висаджувати поруч із цими квітами.
Як правильно виростити хрумкі та солодкі огірки в бочці: покрокова інструкція.
Названо шкідливий засіб, що міститься в горщиках магазинних орхідей: краще одразу пересадити.