Як доглядати за малиною восени, щоб вона дала ще більший врожай: поради від досвідчених дачників
Ваша малина стане непізнаваною – соковиті ягоди будуть нагадувати цукерки! Ось кілька порад, як підготувати їх до наступного сезону.
Сезон плодоношення малини вже завершився, але доглядати за малиною не варто забувати – кущі потребують належного догляду, щоб наступного року дати ще більше і смачніше врожаю. Городники поділилися секретами, як правильно доглядати за малиною для рясного та солодкого врожаю.
Цієї осені закладаються нирки для майбутнього сезону, тому в цій статті ми розглянемо п’ять основних правил, яких потрібно дотримуватися після плодоношення. По-перше, не варто чекати осені – одразу потрібно доглядати за малиною, проводячи обрізку після завершення плодоношення.
Пагони, які не принесуть плодів наступного року, необхідно видалити. Усі висохлі, пошкоджені або хворі гілки слід прибрати. Також важливо прибрати дворічні пагони, які в цьому році дали багато врожаю, але вже одеревіли. Вони самі висохнуть наступного року, тому доглядати за малиною і витрачати сили на їх підтримку не потрібно. Рекомендуємо обрізати малинові гілки до рівня землі, не залишаючи пеньків, і залишити близько десяти товстих стебел на кущі.
По-друге, через тиждень після обрізки обов’язково підгодуйте кущ. Рослина потребує багато калію для підвищення морозостійкості та фосфору для розвитку кореневої системи. Найкращий варіант – підгодувати малину компостом у кількості п’яти кілограмів на квадратний метр.
Якщо у вас залишилася зола після дачного сезону, можна внести сто грамів під кожен кущ. Якщо ж немає органіки, зробіть розчин із п’ятдесяти грамів суперфосфату та сорока грамів сульфату калію на відро води і полийте кущі.
Після обрізки та підгодівлі кущів малини необхідно добре полити їх. На одну рослину потрібно близько 20-30 літрів теплої відстояної води. Це важливий крок, який не можна пропускати, якщо ви дбаєте про свої кущі.
Наступний етап – мульчування ґрунту навколо куща кропивою або люцерною. Ці рослини, багаті на калій, не лише підживлять кущ, але й допоможуть зберегти вологу в ґрунті. Отже, якщо ви дійсно хочете доглядати за малиною, не забувайте про цей важливий крок.
Якщо ваші кущі смородини постраждали від хвороб, їх слід обробити бордоською рідиною. Таким чином, доглядати за малиною – це не лише про полив та підгодівлю, а й про профілактику захворювань.
Читайте також:
Що зробити, щоб перець вродив раніше: господар назвав просту "процедуру".
Як позбутися від попелиці за одну обробку: що потрібно терміново зробити.
Коли та як висаджувати помідори у відкритий грунт - секрети досвідчених городників.