Як очистити старий емальований посуд: корисні поради для чистоти вашої кухні
Брудний емальований посуд слід добре очистити вручну за допомогою гарячої мильної води та м’якої тканини чи губки, але якщо ви потрапили до посуду зі стійкими плямами чи плямами іржі, ці поради від можуть стати в нагоді.
– Щоб очистити емальований посуд, ніколи не використовуйте сталеву вату, металеві щітки чи щось, що може подряпати поверхню емалі.
– Емальований посуд, чайники, каструлі та чашки з невідомими плямами, твердими білими відкладеннями або стійкими плямами від жорсткої води зазвичай очищаються, якщо ви варите в них очищену картоплю або столову ложку харчової соди. Якщо пляма зовні або емальований посуд є невеликим декоративним елементом, просто прокип’ятіть його у більшій каструлі.
– Створіть пастоподібну суміш із лимонного соку та харчової соди та нанесіть її на плями, які накопичилися на вирваних або подряпаних ділянках, залиште приблизно на годину, а потім обережно протріть м’якою губкою, змиваючи.
– Стійкі плями можна замочити на ніч у одній частині білого оцту, змішаному з двома частинами води. Якщо плями не можна очистити, спробуйте замочити їх у відбілювачі та воді, доки вони не зникнуть, а потім очистити гарячою водою з милом.
– Після миття ретельно просушіть емальований посуд усередині та зовні, залишки води можуть призвести до утворення іржі.
– Якщо ви їсте або готуєте зі старовинним емальованим посудом, переконайтеся, що всі поверхні, які контактують з їжею, не пошкоджені, не мають плям і корозії.
Читайте також:
Як очистити кран і запобігти появі нальоту: дієві методи
Як очистити дно пригорілої сковорідки: існує чудовий спосіб
Як очистити кухонні шафи від бруду та жиру: дуже дієвий лайфхак